Безкоштовну норму багажу у літаках можуть скасувати

Державіаслужба знову повернулася до ідеї скасування обов’язкової безкоштовної норми багажу. Державіаслужба 15 вересня має намір провести громадські слухання доопрацьованих нових авіаправіл, одним з ключових нововведень яких стане скасування обов’язкової безкоштовної норми багажу.
Текст проекту документа опублікований на сайті відомства. Якщо в діючих правилах українських авіаперевізників зобов’язують перевозити безкоштовно мінімум 15 кг багажу по ваговій концепції або одну валізу вагою до 23 кг по штучній концепції, то в нових правилах безкоштовну норму авіакомпанія зможе встановлювати самостійно.

За пасажирами пропонується зберегти гарантоване право безкоштовного перевезення лише ручної поклажі вагою до 5 кг. Таким чином, авіакомпанії України, у разі ухвалення нової регуляції, зможуть обнулити безкоштовну норму багажу і почати стягувати плату за перевезення валіз.

Торік представник МАУ побічно підтверджував можливість введення плати за багаж. “Нова норма надасть пасажирам більше можливості для вибору послуг, тому ті 40-50% авіамандрівників, які літають без багажу, зможуть заощадити на його оплаті, адже зараз в тарифі враховується перевезення багажу на кожного пасажира”, – повідомила тоді прес -секретар МАУ Євгенія Сацька. За її словами, авіакомпанія вважає, що для пасажирів нові правила є перевагою, оскільки вони тоді будуть оплачувати тільки фактичний багаж, а не віртуальний.

Діючі зараз правила авіаперевезень в Україні були затверджені в 2010 році. Вони ввели обов’язкову безкоштовну норму перевезення багажу. Нововведення тоді торкнулося тільки одну авіакомпанію – Wizz Air Україна, через що лоу-кост був змушений додавати в кожне бронювання по одній безкоштовній валізі.

У 2015 році авіакомпанії, що входять до групи Lufthansa, оголосили про початок продажу квитків економного класу на середньомагістральні спрямування, які не включають безкоштовне перевезення багажу.
Раніше спеціальні тарифи без багажу в рамках конкуренції з лоу-кост на деяких рейсах ввели авіакомпанії Air France, KLM і British Airways.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *