Главная » 2018 » Листопад » 5 » Природа Чилі
18:20
Природа Чилі

Природа Чилі. Архіпелаг Хуан-Фернанлес і острів Пасхи

Кілька порослих пальмами островів, розташованих далеко від материка, і які мають унікальну культуру, теж належать Чилі. Це одне з найбільш відокремлених місць на землі, з прекрасними пляжами з білого піску, які залишаються практично порожніми.

Ланцюжок крихітних островів Чилі майже в 700 км на захід від Вальпараїсо оголошена національним парком і біосферним заповідником світового значення. Найбільший з островів (96 км2) - острів Мас-а-Тьєрра, перейменований в 70-х роках XX ст. в острів Робінзона Крузо. Саме тут відлюдником прожив чотири роки моряк, шотландець Олександр Селкірк, висаджений на берег після сварки з капітаном судна.

В основу легендарного роману Даніеля Дефо "Робінзон Крузо" лягла історія Селкирка і П'ятниці, який насправді був індіанцем на ім'я Уїлл з нікарагуанського племені міс-кито, його висадили на острів раніше Селкирка.

Щомісяця острів відвідують близько 100 туристів, які розподіляють час між Сан-Хуан-Батістою, головним і єдиним селищем острова, і національним парком, що займає всю решту території острова. Через парк прокладені пішохідні стежки, якими можна вийти до оглядового майданчику "Мірадор-де-Селкирк", звідки легендарний шотландець оглядав горизонт в надії помітити судно.

У парку мешкають морський котик Хуан-Фернандес, поголів'я якого в даний час не перевищує 10 000 особин, а також безліч рідкісних і ендемічних рослин.

Archipielago Juan Fernandez. Дістатися до Isla Robinson Crusoe можна літаком з Сантьяго.

Острів Пасхи: що потрібно знати

Культура цього острова, який полінезійці називають Рапануї, а іспанці - Ісла-де-Паскуа, залишається однією з найзагадковіших в світі.

Одинокий зелений острів посеред Тихого океану відомий у всьому світі сотнями моаї, гігантських кам'яних статуй, а також аху (платформами-постаментами), виліпленими древніми майстрами. Ніхто незнає, як перевозили і піднімали ці статуї. Сам острів складається з трьох вулканів і невеликого селища, адміністративного центру Ханга-Роа, з населенням трохи більше 3000. Вважають, що корінні жителі прибули сюди з Маркізьких островів в IV або V ст. Це один із центрів активного відпочинку на Тихому океані - серфінг, підводне плавання, пішохідний туризм і прогулянки верхи пропонують у багатьох куточках острова.

Острів Пасхи вважається одним з найбільш ізольованих островів світу, оскільки він розташований на відстані 3600 км на захід від континентальної частини Чилі і 2075 км на схід від крихітного острова Піткерн. На острів Пасхи можна долетіти літаком з Сантьяго або з Таїті.

Категория: Мандри Південною Америкою | Просмотров: 376 | Добавил: Turyst | Теги: Чилі, хуан-фернанлес, природа, архіпелаг, острів, Пасхи | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]