Філдовський музей розпочинає турне

Філдовський музей розпочинає турне

Уявіть собі, що ваші щелепи можуть перемолоти більше 3 тонн за один укус, і ви за один раз можете перестрибнути футбольне поле. Дізнайтеся, як чинити опір силі гравітації, тиску води і вітру і нападу хижаків. Як шукати їжу і як навчитися літати, стрибати, галопувати і плавати і ви зрозумієте, що найбільший новатор на Землі – еволюція.

9 липня Музеї науки імені Блюмфільд в Єрусалимі відкривається нова виставка “Внутрішній механізм: біомеханіка”, привезена до Ізраїлю з Філдовського музею природознавства в Чикаго, одного з найбільших у світі музеїв природної історії. Виставка, вперше демонструється за межами США, розпочне своє світове турне 9-го липня 2014 з Музею науки імені Блюмфільд в Єрусалимі, а потім продовжить мандрівку науковими музеями Європи.

Інтерактивна і мультимедійна експозиція присвячена чудесам світу живих істот, механізмам виживання і пристосування тварин, “еволюції зсередини” і біомеханіки як способу виживання. Виставка надає відвідувачам можливість поглянути на живі істоти, як на механізми, сконструйовані природою.

“Як працює серце жирафа? Чому гепард – найшвидша тварина на світі? Чому у риб луска, і чому птахи літають високо в небесах?” – хто з батьків не чув від своїх дітей таких питань, і хто не задавав їх у дитинстві. Виростаючи, ми забуваємо, що відповіді на ці питання вже є, але ми чуємо запитання знову від дітей. Починаючи з липня, відповіді на ці питання можна буде отримати в Єрусалимі на виставці “Внутрішній механізм: біомеханіка”, де перед цікавими відвідувачами відкриються чудеса природи і технологічні нововведення, розроблені завдяки спостереженням за природою. Слід зазначити, що для відвідування Ізраїлю українцям візи непотрібні.

Філдовскій музей природознавства був заснований в штаті Іллінойс в 1893 році для “накопичення, поширення знань і збереження виставки, що ілюструє історію життя людини та інших живих істот”. У 1905 році йому було присвоєно ім’я Філда – мецената і філантропа, який пожертвував великі кошти на його споруду.

Музей настільки великий, що займає цілий квартал: на його території розташовані більше 21 мільйона різних експонатів, а головною гордістю є єдиний у світі цілісний скелет тиранозавра, якому навіть дали ім’я – С’ю. У музеї зібрана велика колекція з антропології та етнографії, таксидермічна колекція великих тварин, в якій представлені африканські слони і леви-людожери; колекція скелетів динозаврів і експозиція “Стародавня Америка”.

Виставка з Філдовского музею в Єрусалимі розміщується в просторому кондиціонованому приміщенні площею понад 500 кв.м, що знаходиться поруч з Музеєм науки і супроводжується екскурсіями, науковими дослідами і заняттями зі створення моделей експонатів.

З нагоди відкриття виставки, Музей презенує постановку мультимедійного вистави для всієї родини “У гонитві за Ноєвим ковчегом” – поєднання реаліті-шоу, біблійної історії та освітніх моментів.

У Музеї проходять також інші інтерактивні виставки: “Будуємо в піску” – сучасний світ будівництва з піску для найменших (з трьох років і старше), виставка “Ігри світлотіні”, виставка “Механічний підйом” щодо використання простих механізмів та їхньої перевірки в дії, виставка “Ілюзії”, виставка інтерактивних експонатів “Доторкнутися до води”, виставка “Відвідування луна-парку”, виставка, присвячена комп’ютерним наукам “Капча” (CAPTCHA), та інші.

Додаткові подробиці та інформацію про години роботи можна знайти на вебсайті Музею науки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *