Яку гітару вибрати для уроків гри на гітарі?

Люди у всьому світі люблять слухати музику. Вона супроводжує нас майже скрізь. Проте, окрім прослуховування, багато людей володіє музикальним інструментом (навіть декількома), або мріє навчитись виконувати улюблені хіти на гітарі, піаніно чи на чомусь іншому.

Одною з найбільш популярних, без сумніву, можна назвати гітару. Вона зручна, її легко транспортувати і вона має гарне звучання. Для бажаючих навчитися володіти цим інструментом у різних школах мистецтв проводять уроки гітари. Проте, яку ж з них вибрати і купити для майбутніх занять?

Класична або акустична гітара для початківців

Найбільш оптимальним варіантом для початкових уроків гітари буде класична або акустична модель. На перший погляд вони дуже схожі, проте, все ж таки, мають певні відмінності:

класичний варіант має широкий гриф, який виключає можливість випадкового торкання струн; він допомагає освоїти правильну постановку пальців та рук, спрощує взяття акордів; завдяки нейлоновим струнам з’являється хороший тембр і глибокий, насичений звук; інструмент підходить для виконання класики, іспанської, бразильської музики, джазу, самбо, фламенко та інших;
акустична модель трохи відрізняється за формою, має металеві струни та вузький гриф; крім того, струни тут прилягають ближче до грифу, тому, вона більш голосна і дзвінка; також, акустика має ряд інших переваг:

звужений гриф, який спрощує гру;
яскраве звучання на високих частотах, яке забезпечується металевими струнами;
можна грати як пальцями так і медіатором (для соло краще підійдуть пальці, а для ансамбля – медіатор);
можна робити підтяжку струн.

Струни з металу можуть травмувати пальці на початкових етапах, тому, спеціалісти радять починати, все ж таки, з класичної гітари. Хоча, звичайно, рок-пісні на ній грати буде не дуже зручно. Якщо записатись на уроки гітари в Рок Школу в Києві чи в іншому місті України, то вона зазвичай, забезпечує учнів усім необхідним обладнанням. Саме тому, для початку занять, зовсім не обов’язково купувати таку дорогу річ.

Як вибрати інструмент початківцеві?

Найголовнішим фактором першої гітари є зручність. Уроки гітари не будуть ефективними, якщо учню буде некомфортно з інструментом. Колір, форма та інші фактори на другому місці. Перш ніж купувати, необхідно:

оглянути гітару – на ній не повинно буде сколів лакового покриття і тріщин;
перевірити якість склеювання – не повинно бути щілин та проміжків;
оглянути гриф – на ньому не повинно бути ніяких викривлень;
провести пальцями по ладах – вони не повинні чіплятися, інакше можна порізатись.

Гітари з шпону дешевші, ніж з масиву, тому їх частіше вибирають для навчання. Вони гарно звучать, але дерев’яний масив видає більш насичений звук. У всякому разі, вибір залежить від комфорту майбутнього гітариста, і його музикальних та естетичних потреб. Перед покупкою, треба обов’язково спробувати пограти на інструменті, щоб знати, який кращий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *