Іспанська кухня: що варто спробувати

Національна іспанська кухня дуже проста. Основу її становить солодкий перець, часник, оливкова олія і зелень. Цікаво, що традиційні кухонні переваги склалися завдяки злиттю в ході історичного прогресу різних маленьких кухонних шедеврів з усіх провінцій. На території Іспанії проживали римляни, а також маври. Їх звичаї і традиції внесли і свою значну лепту у становленні гастрономічних уподобань.

Враховуючи те, що Іспанія має вихід до моря і океану, стає зрозумілим велика кількість страв, збагачених морепродуктами. Нарівні з рибними стравами популярністю користуються і м’ясні делікатеси.

Класикою іспанської кухні заслужено стала валенсийська паелья. Ця страва є аналогом європейського плову – рисовий відвар розмішують морепродуктами. Варто покуштувати і гаспачо – суп, який готують з помідорів і подають до столу холодним. Популярне блюдо в Іспанії – омлет з картоплею, або називаючи по місцевому – тортилья. З солодких закусок варто назвати Чуррос. Вони набирають все більшої популярності і за межами Іспанії. Це щось середнє між печивом і пончиками, які вживають з гарячим шоколадом.

Для північної іспанської кухні характерні рибні страви. Варто приділити окрему увагу мармитако – це відварена картопля з макреллю. Для тих, хто любить молюсків ідеальним стане блюдо чангурро, куди додають і крабів.

В іспанській кухні часто спостерігається тенденція до зіставлення продуктів, які, здавалося б, не можна поєднувати. Таким шедевром кулінарії є каплун. Це вельми відгодований півень, який фарширується для запікання в духовій шафі мідіями, устрицями і каштанами.

Говорячи про кухню, не можна упустити і традиційні напої. Знаковим напоєм Іспанії є сангрія. Це червоне або біле вино розведене порцією води, яка була настояна на фруктах. У стародавні часи розведення вина водою мало підтекст – дезінфекцію. Крім того, зниження міцності напою надає йому освіжаючий характер.

Найкращим іспанським сидром найкраще пригощатися в Астурії. Така категоричність актуальна тому, що в цьому регіоні простежується підвищення вологості повітря – дощі тут не обділяють землю своєю увагою. Саме тому найкращі яблука ростуть тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *