Івано-Франківськ: MitOst-фестиваль 2015

З 23 по 27 вересня 2015 р. в Івано-Франківську проходитиме 13-й міжнародний MitOst-фестиваль. Організатор заходу – спілка MitOst, яка підтримує культурний обмін, неформальну освіту та громадську активність в ЄС та сусідніх країнах.

Як пишуть організатори, фестиваль є мандрівним і щороку відбувається в різних містах. Цього року Івано-Франківськ отримав можливість приймати цю подію і разом з нею понад 200 гостей з Німеччини, Польщі, Грузії, Вірменії, Молдови, України, Росії та інших країн.

У фокусі цьогорічного MitOst-фестивалю теми урбаністики, екології, прав людини, міграції, неформальної освіти, єврейської та німецької спадщини в Івано-Франківську. Учасники також обговорюватимуть як країни виходять з кризи і які можливі сценарії для України.

Під час фестивалю гості разом з мешканцями Івано-Франківська проведуть понад 50 майстер-класів, подіумних дискусій на політичні теми, лекцій, презентацій соціальних ініціатив, літературних, музичних і театральних заходів.

Зокрема, дискусію “Культура і конфлікт”, кінопокази від фестивалю Docudays, документального фільму Анґеліки Віттліх “Ось іде людина” (за книжкою Александра Ґранаха, перекладеною Галиною Петросаняк), презентацію книжки Ґабріеля Волькенфельда “Wir Propagandisten”, присвячену проблемам ЛГБТ-спільноти.

Однією з ключових подій MitOst-фестивалю стане 2-й форум “UkraineLab: Візії для побудови миру і нова роль громадянського суспільства і культури”.

Серед учасників фестивалю Юрій Андрухович, Юрко Прохасько, Галина Петросаняк, Юрій Іздрик, а також культурні менеджери, громадські активісти і представники державних структур з ЄС та України.

У попередні роки фестиваль відбувався у Новому Саді в Сербії, Ляйпциґу в Німеччині, Чеських Будейовіцах та інших містах. 2008 року фестиваль приймав Ужгород.

Довідка

Спілка MitOst підтримує культурний обмін і громадянську активність в Європі й сусідніх країнах. Налічує близько 3 тисячі членів у понад 40 країнах. MitOst надає можливість своїм членам втілити власні проекти. В Україні близько сотні членів MitOst. Їхні проекти: Майстерня Громадської активності, Студії живої історії, форум “Ukraine Lab”, програма обмінів Tandem Ukraine.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *