Такого розмаїття природних умов, як в Чилі, немає ні в одній країні світу, так що не дивуйтеся неймовірному різноманітності страв. Кухня віддалених від моря районів істотно відрізняється від кухні узбережжя. Морепродукти, які вважаються одними з кращих в світі, змінюються від регіону до регіону, тоді як апетитну чилійську яловичину ви знайдете практично скрізь. У таких місцях, як Чилое, своя унікальна кухня, а район озер може запропонувати величезну кількість страв і сортів пива, в яких відчувається вплив німецьких поселенців.
Їжа
У Чилі зазвичай їдять потроху, три або чотири рази на день. Легкий сніданок, як правило, складається з булочки з маслом і джемом, а також кави або чаю. У деяких місцях подають яйця і тонкі скибочки шинки і сиру.
Сама багата трапеза дня – алмуерсо, ланч, зазвичай між 13.00 і 14.30. Полудень, Онсе, буває близько 17.00.
Сена, вечеря, легка і може складатися всього лише з сандвіча або емпанади (пиріжки з м’ясною або рибною начинкою).
Севіче
Севіче – це сира риба, замаринована, на зразок суші, в соку лайма, який робить її їстівною. У більшості районів країни це блюдо досить прісне і приправляється лише травами, але на півночі його прийнято рясно перчити.
Чилійська яловичина
Гості з Північної Америки і Європи розуміють, що яловичина, яка подається в Чилі, набагато смачніша тієї, до якої вони звикли.
Парільяда – це спекотне-асорті з яловичини, курки, свинини і чорісо (копчені ковбаски).
Чорільяна – це тарілка картоплі фрі з смаженими м’ясом, цибулею і яйцем.
Ломо-а-ла-пімєнта, або стейк бідняка, являє собою великий шматок яловичини з яєчнею, цибулею і картоплею фрі.
Кордеро – каре з ягняти на грилі; в Південній Патагонії смажать на відкритому вогні.
Чирки – в’ялене м’ясо, зазвичай альпаки, – найчастіше пропонують в Альтиплано.
Куранти
Куранти – одна з найцікавіших страв з морепродуктів, родом з острова Чилое. Молюски, рибу, м’ясо, картоплю і овочі загортають в листя Гуннера і запікають в ямі на розпечених до червоного каменях. Сенс – отримати суміш, в якій є всього потроху. Багато хто вважає, що цей рецепт свідчить про зв’язок Південної Америки і Полінезії, оскільки на багатьох островах в південній частині Тихого океану готують страви саме таким способом.
Емпанадас
Емпанадас – це маленькі пиріжки з начинкою з м’яса, сиру або морепродуктів, які вважаються візитною карткою чилійської кухні. Вони можуть бути аяьорно (печені) або фріто (смажені). Емпанади можна знайти всюди: в маленькому вуличному кіоску, у торговця на розносі з невеликим кошиком і в шикарній булочній в фешенебельному районі Сантьяго.
Морепродукти
Морепродукти – яскраві зірки на сцені чилійської кухні. Їхня якість і різноманітність не мають аналогів в світі. Тут вам запропонують величезну кількість видів риби та інших дарів моря: мідії, морські їжаки, устриці, гребінці, лосось, морський окунь і морський огірок. Загляньте вранці на будь-який з рибних ринків – це незабутнє видовище. Деякі рецепти рибних страв збереглися ще з доколумбових часів. Калділ’о – це дуже смачна юшка по-чилійськи, оспівана Пабло Нерудою. Найпопулярнішою вважається калдільо де конгріо, юшка з морського вугра. Паелья марина (морська паелья) – улюблене блюдо Пабло Неруди – являє собою печеня з морепродуктів, і його вам подадуть в будь-якому куточку країни.
Сандвічі і комплетос
Багата калоріями, але нездорова швидка їжа, яку продають з вуличних лотків або в закусочних в американському стилі 1950-х рр.. Популярна в більшості районів країни; найчастіше їй віддають перевагу ввечері і після ночі, проведеної в розважальних закладах.
Комплетос – це хот-доги з майонезом, авокадо і ще кількома інгредієнтами. Баррос ХАРП є підсмаженим сандвічем з шинкою і плавленим сиром. Популярні також такі сандвічі, як баррос луко (з м’ясом і плавленим сиром) і чурраско пальта (зі смаженою яловичиною і авокадо).
Десерти
Кулінарний вплив Європи найпомітніший в чилійських десертах. Елада, морозиво, зазвичай схоже на італійське, продається скрізь і може мати різний смак, в тому числі оригінальний, наприклад смак лукуми, м’якого плода, що росте в Чилі та Перу. Дульче делече, або манхар бланку, – це карамелізоване молоко, що використовується для начинки тістечок.
Чуррі – пончики з заварного тіста з різноманітними начинками, від шоколаду до манхар бланку. Сопапільяс – млинці, политі медом, їх часто смажать на вуличних лотках. В Районі озер вам запропонують Кухлю – німецькі пироги і тістечка.
Мате
Парагвайський напій мате популярний і в Аргентині, і в Чилі. Для приготування цього гіркуватого чаю використовують листя рослини мате, Ilex Paraguariensis, парагвайський різновид падуба. П’ють чай із маленьких посудин, колебасів, виготовлених з гарбуза лагенарії. Для пиття мате використовується “соломинка”, бомбилья, прямої або злегка зігнутої форми. Традиційно її виготовляють зі срібла, але бувають бомбильи з кістки, очерету або дерева. У тій частині бомбильї, яку опускають в воду, є потовщення з безліччю дрібних отворів – ситечко. Чилійці часто збираються для бесіди за чашкою мате.