Головна » 2016 » Лютий » 23 » Клімат Землі врятує помірний апетит людини - вчені
22:22
Клімат Землі врятує помірний апетит людини - вчені

Шведські вчені заявили, що скорочення споживання людиною яловичини, молока і сиру може скоротити навантаження на клімат Землі.

"У Швеції споживання сиру та інших молочних продуктів є одним з найвищих в світі, що впливає на клімат більш ніж в два рази в порівнянні зі споживанням свинини і курячого м'яса", - заявив один з авторів дослідження Стефан Вірсеніус.

За підрахунками вчених, виробництво свинини і курячого м'яса обертається порівняно низькими викидами і еквівалентно 10 - 30 кілограмам вуглекислого газу на кілограм білка, в той час як це співвідношення при виробництві яловичини - 200 до 1.

"Тому ми можемо продовжувати їсти курятину і свинину в великих обсягах, з умовою того, що одночасно скоротимо споживання яловичини", - пояснив учений.

За його словами, для полегшення навантажень на клімат було б достатньо перейти, наприклад, з молочних продуктів на такі рослинні альтернативи, як вівсяний напій.

Автори дослідження вважають, що на сільське господарство та виробництво продуктів харчування припадає близько 25% шкідливих для клімату викидів, для досягнення цілей ЄС щодо зниження навантажень на клімат слід знизити викиди приблизно на три чверті до 2050 року.

Рубрика: Новини світу | Переглядів: 1808 | Додав: Turyst | Теги: помірний апетит, порятунок, клімат, вчені, людина, земля | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]