Головна » 2016 » Вересень » 18 » Софія Київська: Живопис на картинах і жіночих сукнях
19:49
Софія Київська: Живопис на картинах і жіночих сукнях

У виставкових залах "Хлібний" Національного заповідника "Софія Київська" відкрилася незвичайна виставка текстилю та живопису відомої художниці Ніни Бондаренко.

В експозиції представлені ескізи орнаментів, зразки тканин, костюми, а також натюрморти та пейзажі, створені художницею за останні півстоліття.

Ніна Бондаренко 35 років була провідним художником Дарницького шовкового комбінату, розробляючи ескізи орнаментів для тканин. Її авторські роботи - сувенір "Хустина світу" і наряд з тканини "Ярославна" з орнаментами святої Софії - були представлені на всесвітніх виставках і фестивалях.

"Я тоді думала так: а чому живопис не може прикрашати сукні українських жінок", - ділиться спогадами Ніна Петрівна. І вже в 1970-х на її тканинах почали з'являтися "пейзажні" або "Натюрмортні" мотиви.

Три роки Ніна Бондаренко розробляла українські орнаменти на шовкових тканинах. Так з'явилися її "Київський квітка", "Українські віночки" та інші зразки, які і сьогодні викликають захоплення у відвідувачів виставки.

П'ять років художниця працювала в Українському фонді, відроджуючи техніку української набивання, адже, за її словами, це традиційне українське мистецтво, яке чудово прикрашає тканину.

Частину експозиції складають київські "інтер'єри" і натюрморти, які несуть в собі дух патріархальності, сімейних цінностей і ностальгічних спогадів.

Виставка буде працювати до 25 вересня.

Рубрика: Європа | Переглядів: 11103 | Додав: Turyst | Теги: картини, жіноча сукня, Софія Київська, виставка живопису | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]