Головна » 2015 » Вересень » 30 » У Тихому океані виявлена черепаха, яка світиться
13:07
У Тихому океані виявлена черепаха, яка світиться

Вчені були вражені, побачивши, що з'явилася морська черепаха, яка світиться. Морські біологи під час зйомок коралових рифів в Тихому океані виявили біолюмінесцентну черепаху. За словами вчених, вона була схожа на "інопланетний корабель, покритий масою зелених і червоних вогнів".

Як повідомляє CNN, під час зйомок невеликих акул і коралових рифів на Соломонових островах в південній частині Тихого океану вчені були вражені, побачивши, що з'явилася морська черепаха, яка світиться. Рептилія випромінювала неоновий зелений і червоне світло. Виявилося, що це черепаха вимираючого виду бісса (Eretmochelys imbricata). "Це було чудово, - сказав біолог Девід Грубер з Міського університету Нью-Йорка в інтерв'ю CNN. - Черепаха випливла до нашої команди в той час, як вони знімали коралові рифи. Поява черепахи було несподіванкою і застало всіх зненацька".

Девід Грубер зазначив, що останнім часом вчені все більше звертають увагу на явище біофлюоресценціі, властиве морським жителям. "Це трохи схоже на детектив, - сказав Грубер. - Усе почалося з медуз і коралів. Відкриття флюоресцентних медуз і коралів призвело до монументального прориву в біомедичній науці".

На відміну від біолюмінесценції - явища, коли організм виробляє свій власний світ за допомогою хімічних реакцій, як це роблять світлячки, біофлюоресценція - явище, коли тварина поглинає світло, перетворює і випромінює його, іноді в різних кольорах. Крім медуз і коралів дослідники виявили біофлюоресценцію у крабів і більше 200 видів акул і риб.

Це явище живі організми часто використовують як сонцезахисний крем, приманки або маскування, а також як спосіб зрозуміти один одного. Навіщо біофлюоресценція черепахам, вчені поки не знають. Швидше за все, зелене свічення допомагає рептиліям маскуватися на тлі біофлюоресцентних коралових рифів (червоні ж відтінки дають водорості на панцирі тварини). Надалі Грубер і його колеги планують з'ясувати, чи можуть черепахи бачити біофлюоресценцію, а також чи отримують вони потрібні хімічні сполуки з їжі або самі виробляють їх.

Відзначимо, що світиться черепаха виду бісса знаходиться під загрозою зникнення через зміни клімату. У природі залишилося тільки кілька тисяч розмножуючих самок. Бісса зовні нагадує зелену черепаху, однак дрібніше її, довжина тіла тварини 60-90 см, а маса - 45-55 кг.

Рубрика: Новини світу | Переглядів: 11930 | Додав: Turyst | Теги: бісса, світиться, черепаха, океан, тихий | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]