Главная » Цікаві туристичні статті » Цікаве та корисне » Про все цікаве

Чому дує вітер

Причини появи вітру можна розглядати по‑ різному. По‑перше, можна розглядати вітер стосовно до свого району й, по‑друге, стосовно до всієї поверхні Землі. У будь-якій місцевості існує різниця тиску, тому в даному районі дує вітер. Якщо ти живеш на морському узбережжі, ти можеш спостерігати це щодня.

Протягом дня суша нагрівається, повітря, що перебуває над землею, піднімається нагору, а холодний вітер з моря займає його місце. Уночі земля остигає, вода ж залишається теплою, тепле повітря, що перебуває над водою, піднімається нагору, і бриз уже дує з берега, займаючи місце теплого повітря, що піднімається.

То, що відбувається в нашому районі, відбувається з вітром і в більших масштабах на земній кулі. На Землі самим теплим місцем є екватор. Тому в цій смузі тепле повітря постійно піднімається нагору. Це повітря направляється убік полюсів, на північ і південь. Потім на певних широтах, названих "кінські широти", він опускається вниз і продовжує свій рух, але вже у двох напрямках – до полюсів і екватора.

Якби не було обертання Землі, існували б тільки північні й південні вітри. Але із‑за обертання Землі всі вітри в Північній півкулі зрушуються вправо, у Південній півкулі – уліво. Вітри, що дують із «кінських широт» вбік екватора, називаються «пасати», вбік полюсів – "вести". Сполучені Штати в основному перебувають у зоні "вестів".

У других частинах земної кулі також існують свої "домінуючі вітри2. Як ти вже зрозумів, вітри нізвідки не беруться, причина їхньої появи – у різному ступені нагрівання поверхні Землі в різних її регіонах.

Фізика: пояснення науки, чому дує вітер

Вітер виникає в результаті нерівномірного розподілу атмосферного тиску і направлений від зони високого тиску до зони низького тиску. Внаслідок безперервної зміни тиску в часі і просторі, швидкість і напрям вітру постійно змінюються. З висотою швидкість вітру змінюється через зменшення сили тертя.

Категория: Про все цікаве | Добавил: Turyst (01.09.2015) | Просмотров: 25112 | Теги: причини, чому дує вітер, вітер | Рейтинг: 3.4/5
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]