Главная » Цікаві туристичні статті » Цікаве та корисне » Про все цікаве

Україна. Музей Писанки

У містечку Коломия (Івано-Франківська область) розташовується Музей Писанки. Тут демонструються всілякі писанки - так називаються гусячі або курячі яйця, розписані воском і пофарбовані аніліновими або природними барвниками. У той же час, якщо вам цікаво дізнатися, де можна вивчити весь алфавіт  української мови онлайн, тоді радимо неодмінно відвідати спеціалізований сайт Гіпермаркет Знань, де є вся інформація про алфавіт і не тільки.

Гуцульський регіон може похвалитися багатовіковою історією розпису, яка є унікальним надбанням мініатюрного живопису. Сам музей працював спочатку на базі церкви святого Благовіщення з 1987 року, потім церкву передали віруючим, музей же так і не отримав спеціального приміщення. Лише в 2000 році був побудований будинок для музею. Його побудували за дев'яносто днів. До речі, центральна частина цієї будівлі виконана у формі яйця і оздоблена, як писанка. Архітектурна споруда є найбільшим у світі яйцем, тому вона стала справжньою пам'яткою Коломиї, викликаючи великий інтерес у туристів.

Висота гігантської писанки сягає чотирнадцяти метрів, діаметр яйця дорівнює десяти метрам. Для будівництва приміщення використовувалося кольорове скло, площа вітражу приблизно шістсот квадратних метрів.

Музей Писанка демонструє експозицію композиційного, колористичного і орнаментального багатства поліхромної графіки. У колекції закладу є писанки, на яких залишили свої автографи багато видатних особистостей.

Сьогодні Музей Писанка є храмом мистецтва та традицій. У холі стоїть скульптура матері Божої, висять вишиті ікони, що створюють особливу атмосферу спокою. Піднявшись на другий поверх, можна помилуватися колекцією, що зібрала понад шість тисяч писанок з Львівської, Одеської, Вінницької та Черкаської областей. Також тут є писанки з Швеції, США, Польщі, Пакистану, Чехії, Канади та Індії, тому всім любителям незвичайного рекомендується відвідати унікальний музей-яйце.

Категория: Про все цікаве | Добавил: Turyst (22.07.2015) | Просмотров: 1231 | Теги: весь алфавіт | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]