Главная » Цікаві туристичні статті » Європа » Іспанія

“Прихована” Барселона

64-річний Рамон Ольгадо раніше спав на вулиці в картонній коробці, а тепер водить на екскурсії туристів барселонськими підворіттями - ексклюзив, на який не здатні стандартні гіди. Ольгадо поряд з трьома іншими різномовними бездомними влаштувався в агентство Hidden City Tours, які запустили близько року тому соціальний проект з працевлаштування неблагополучних громадян, що позбулися даху.

Ольгадо 30 років жив у Нью-Йорку, де працював кухарем в розкішному ресторані. Пізніше він повернувся до Іспанії, але не зміг влаштувати своє життя на батьківщині, втратив близьких і в розпал кризи, в 2008 році, опинився на вулиці. Зате тепер він точно знає, що таке бідність в сучасній Барселоні, і може це дохідливо пояснити туристам, пише AFP.

"Ця площа - одна з найулюбленіших у бездомних в Барселоні", - розповідає він трьом туристам, які записалися в цей день на екскурсію, коли вони підійшли до Plaza Sant Felip Neri в Готичному кварталі. "Тут спокійно, прохолодно влітку і не дуже холодно взимку", - пояснює Рамон. У цей час на площі біля фонтану відпочиває старик у старому одязі - один з 3000 бездомних каталонської столиці.

У ході двогодинних екскурсій Hidden City Tours можна також відвідати безкоштовні міські столові і переповнені нетрі, що знаходяться не далеко від дорогих готелів.

Незвичайне агентство організувала британка Лайза Грейс, втративши колишню роботу в сфері маркетингу. "Ми показуємо приховану істину. Це - Барселона, яку ви не побачите ні в одному з путівників", - говорить вона.

"Це дійсно шокує. Я не очікував побачити таке в Барселоні", - говорить один з туристів у групі Ольгадо, який приїхав з Лондона.

Барселона - одне з найбагатших міст Іспанії, яке пережило в останні роки важкі удари рецесії. Барселонські бездомні сьогодні складають одну десяту частину всіх бездомних в Іспанії.

Благодійний фонд RAIS, який підтримав Hidden City Tours, сподівається, що цей проект допоможе змінити ставлення до бездомних. "Якби люди знали людську історію, яка криється за спиною у кожного бездомного - безліч стереотипів було б зламано. Те, що сталося з нами, могло б статися з будь-яким", - говорить Ольгадо.

Також колишні волоцюги працюють екскурсоводами в голландському Утрехті, столиці Чехії —  Празі та в Лондоні.

В свою чергу відмітимо, що у Японії стає популярним послуга з котами-гідами, які показують Хіросіму з іншого боку, а саме онлайн сервіс Cat Street View.

Категория: Іспанія | Добавил: Turyst (01.09.2015) | Просмотров: 804 | Теги: бездомні люди, прихована барселона | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]