Главная » Цікаві туристичні статті » Європа » Нідерланди

"Минуле Утрехта" від екс-волоцюги

Влада нідерландського міста Утрехт створює цілу групу екскурсоводів з колишніх бездомних. Передбачається, що міські блукачі найкраще пояснять туристам усі принади урбаністичного життя.

П'ятеро колишніх волоцюг будуть проводити екскурсії по Утрехт з 13 вересня. Колись ці люди тинялися по вулицях, але тепер їм уготована почесна роль стати офіційними туристичними гідами, передає Agence France-Presse.

Екскурсоводи з темним минулим будуть показувати заїжджим туристам ті місця, в яких вони раніше жили. Всі учасники оригінальної програми вже пройшли формальне навчання в одному з туристичних бюро.

"Ідея полягає в тому, що люди ближче познайомляться з містом, якщо побачать ті місця, де їх гіди звикли спати або приймати наркотики, - пояснила представниця міської благодійної організації Симона Ленсінк. - Це всього лише мала частина історії Утрехта".

Всього в цьому голландському містечку проживає близько 200 бездомних, хоча 8 років тому це число становило майже 1,2 тисячі чоловік.

З тих пір влада міста відбудували 9 нових будинків і число бездомних помітно поменшало, повідомляє TourGenius.ru.

Автори унікальної програми, що забезпечила бездомним робочі місця, розраховують і на ще один побічний позитивний ефект. Екскурсії допоможуть соціалізації волоцюг.

"Це люди з унікальним минулим, - продовжила Симона Ленсінк. - Їм доводиться вчитися поводитися в суспільстві, навчитися розповідати їх історію цікавим і зв'язковим чином".

Додамо, що екстравагантний тур під проводом екс-бомжа отримав назву "Минуле Утрехта". Він проходитиме протягом 75 хвилин і обійдеться всім бажаючим всього в 5 євро.

Подібні тури із гідами-бездомними також організовано в Празі, Барселоні та Лондоні.

В свою чергу відмітимо, що у Японії стає популярним послуга з котами-гідами, які показують Хіросіму з іншого боку, а саме онлайн сервіс Cat Street View.

Категория: Нідерланди | Добавил: Turyst (01.09.2015) | Просмотров: 754 | Теги: волоцюга, минуле утрехта, гід, екс-волоцюга | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]