Главная » Цікаві туристичні статті » Європа » Швеція

Дивовижний Стокгольм

Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок був особливим і в той же час звично комфортним, насиченим походами в шикарні музеї, і прогулянками набережною біля моря - їдьте на острів на стовпах! У Стокгольм, Швеція. Адже ім'я столиці цієї скандинавської країни походить від слів стовп і острів, і перекладається, як острів на стовпах.

Стокгольм - це найбільше місто Швеції та Скандинавського півострова, засноване на протоках, які об'єднують озеро Меларен з Балтійським морем. Старе місто з чудовою архітектурою, розкинулося на острівці Стадсхолмен в середині шведської столиці. На цьому острові і поблизу розташовуються чудові Велика площа, королівський палац, міська ратуша, парламент, опера, музеї та церкви, в тому числі і кафедральний храм православної церкви.

Королівський палац - офіційна резиденція шведських королів, розкинувся на парадній набережній острова Стадсхолмен. Він зведений на місці укріпленого замку, побудованим знаменитим вікінгом Біргером Ярлом, і часом, в ночі, біля палацу можна побачити таємничі вогні, що ковзають по водній гладі.

У XVI столітті палац згорів, причому в пожежі ледь не загинула королівська сім'я, а пожежа почалася в приміщеннях головного королівського протипожежного майстра. Врятувала монархів голубка, яка раптово влетіла в опочивальню і неспокійним польотом змусила королівську пару вибігти на подвір'я. Заново палац відбудували в середині XVII століття в стилі бароко. Зараз це величезний будинок з 600 кімнатами, флігелями. Кожен день у палаці церемонія зміни варти гвардійців. Вона починається опівдні після дзвінкого крику труби, і завжди збирає масу туристів і шведів, які спеціально приїхали помилуватися своїм минулим з різних куточків країни.

У зміні караулу беруть участь усі роди військ, він дуже схожий на театральний спектакль зі своїми героями - командирами і бравими рослими гвардійцями в яскравих пишних мундирах. Два офіцери шведською та англійською мовами пояснюють для глядачів дії варти. Чудовий оркестр, взвод барабанщиків, бадьорить музика і солоний вітер з моря! Що ще треба, щоб насолодитися життям і відчуттям причетності до історії!

Категория: Швеція | Добавил: abel (17.06.2015) | Просмотров: 814 | Теги: куди сходити в стокгольмі, Стокгольм, що побачити в стокгольмі, Швеція | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]