Рахів кличе на фестиваль “Гуцульська бриндзя”

Рахів кличе на фестиваль "Гуцульська бриндзя"

Фестиваль “Гуцульська бриндзя” започатковано у 2001 році. Він є “візитівкою” Рахівщини і однією з найяскравіших сторінок його культурно-мистецького життя, на яку чекають цілий рік. Щороку його відвідують тисячі гостей із різних куточків нашої країни та сусідніх держав: Румунії, Угорщини, Словаччини, Польщі, Чехії, Білорусії та ін.

Гуцульська бриндзя — свято повернення вівчарів з полонин додому. Щороку, в квітні вони виходять з худобою високо в гори на широкі полонини, де залишаються аж до початку вересня. На полонинах доглядають худобу, доять молоко та виготовляють сир, бринзу, вурду. Попрацювавши ціле літо в горах вівчарі повертаються додому і влаштовують гучне свято — фестиваль “Гуцульська бриндзя”, яке вже традиційно вп’ятнадцяте пройде в місті Рахів 5-6 вересня 2015 року.

Фестиваль демонструє справжні традиції гуцулів-полонинників – їх побут, ремесло, культуру, гостинність і здобутки.

На фестивалі можна не тільки спробувати десятки видів овечого сиру, а й розважитися – по-справжньому, по-гуцульському, за давніми традиціями.

Цьогорічний ярмарок проходитиме під девізом допомоги нашим бійцям, які захищають незалежність України в зоні АТО.

Під час фестивалю буде організовано благодійну ярмарку по збору коштів для учасників антитерористичної операції на сході держави, а також, кожен зможе долучитися до плетіння маскувальної сітки.

Зібрані кошти будуть спрямовані для учасників АТО, на їхнє лікування та матеріальне забезпечення.

Крім власне повернення вівчарів організатори підготували програму свята:

5 вересня, субота

11.00 – 18.00 – виставка митців Рахівщини: велика зала райдержадміністрації (м. Рахів, вул. Миру, 1, І поверх), виставковий зал районного Будинку культури (м. Рахів, вул. Миру, 16), Музей Гуцульської різьби Юрія Павловича (м. Рахів, вул. Миру, 42, І поверх).

6 вересня, неділя

8.00 – 12.00 – розгортання експозицій виставок народних умільців та ярмарки-продажу тваринницької продукції вівчарства, вул. Буркут, амфітеатр “Буркут”;

11.30 – 12.15 – хід святкової колони від вулиці Богдана Хмельницього до амфітеатру “Буркут”;

12.15 – 12.45 – урочисте відкриття фестивалю-ярмарку “Гуцульська бриндзя”, запалення полонинської ватри;

12.45 – 14.00 – огляд експозицій виставок народних умільців населених пунктів та ярмарки-продажу тваринницької продукції вівчарства; майстер-клас з приготування гуцульських страв; благодійний аукціон; плетіння маскувальної сітки;

14.00 – 17.00 – гала-концерт фестивалю за участі самодіяльних колективів Рахівщини;

17.00 – 24.00 – концертно-розважальна програма: заслужений артист України Олександр Садварій, Національний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю “Гуцулія”, гурт “Рокаш” та ін.

Організатори запрошують приєднатися до свята, загартованого карпатськими горами, прадавніми автентичними традиціями. Тільки тут ви зможете на повну насолодитись свіжим карпатським повітрям, смачними та екологічно чистими стравами, доторкнутись до частинки суворого гуцульського побуту та відчути всю гостинність карпатського краю!

За додатковою інформацією звертатися за адресою: м. Рахів, вул. Миру, 1, тел. (03132) 2 50 26, 2 56 44, 2 51 57, електронна адреса – rda_rakhiv@ukr.net або через соціальну мережу Фейсбук – facebook.com/RakhivRDA.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *