Туринську плащаницю виставлять на огляд

Туринську плащаницю виставлять на огляд

Віруючі зможуть здійснити паломницьку подорож до столиці італійського П’ємонту для поклоніння Туринській плащаниці, виставленій на загальний огляд вперше за останні п’ять років.

Знаменита християнська святиня, в яку, за переказами, було обгорнуте тіло Ісуса Христа перед похованням, буде виставлена на загальний огляд в головному католицькому храмі П’ємонту з 19 квітня д о 24 червня.

Туринська плащаниця являє собою шматок лляної тканини, зіткано ї “у ялинку”, довжиною 4,42 і шириною 1,13 метра, на якій у двох проекціях зображено людське тіло – анфас і зі спини. Вперше реліквія згадується в 1353 році, коли француз Жоффруа де Шарні оголосив, що плащаниця знаходиться у нього. Через століття Людовик I Савойський викупив її і віддав на зберігання в місто Шамбері, де в 1532 році полотно постраждало від пожежі. З 1578 плащаниця зберігається в спеціальному ковчезі в соборі Івана Хрестителя в Туріні.

У 1898 році, коли святиня виставлялася на загальний огляд, фотограф-любитель Секондо Піа зробив знімки, на негативах яких і був виявлений людський лик. Це відкриття поставило безліч питань перед вченими і богословами, головним з яких стало питання її справжності. Однак провести серйозні дослідження за допомогою сучасних методів вдалося лише наприкінці XX століття.

Оригінал святого полотна виставляється на загальний огляд дуже рідко. Востаннє плащаниця виставлялася на 40 днів навесні 2010 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *