Питання вибору хостинга актуальне для вебмайстрів та власників різноманітних онлайн-проектів. Дійсно, в наш час в мережі можна знайти безліч різних хостинг-провайдерів і видів хостингу. Така різноманітність може збити з пантелику не тільки новачка, а й навіть досвідченого вебмастера. Давайте розберемося, який хостинг краще вибрати для розміщення онлайн-проекту.
Сьогодні на ринку представлено 4 основні види хостингу:
• віртуальний (shared) хостинг;
• віртуальний виділений сервер (VDS);
• виділений (dedicated) сервер;
• colocation (розміщення сервера в датацентрі хостинг-провайдера).
Розглянемо кожен з видів
Віртуальний хостинг
Цей варіант означає розміщення певної кількості сайтів на одному сервері. Зазвичай сервер між собою ділять близько тисячі сайтів. Тому такий хостинг підходить тільки для невеликих проектів, які не потребують великих потужностей сервера. Основний його недолік – це те, що робота вашого сайту багато в чому залежить від інших веб-ресурсів, розміщених на тому ж сервері. Перевага ж цього варіанту – в доступній ціні.
Віртуальний виділений сервер
Віртуальний виділений сервер відрізняється від shared-хостингу тим, що, хоч сайти і розміщені на одному сервері, вони ніяк не впливають на роботу один одного. Завдяки сучасній технології віртуалізації потужності сервера рівномірно розподілені між усіма сайтами. Власник VDS-сервера може адмініструвати його і встановлювати потрібне ПО. Зрозуміло, такий варіант коштує дорожче, ніж shared-хостинг.
Виділений (dedicated) сервер
Такий тип хостингу ідеально підходить для масштабних інтернет-порталів – інтернет-магазинів або онлайн-ігор. В цьому випадку ви отримуєте в оренду окремий сервер, який можете повноцінно адмініструвати. Наприклад, ви можете встановлювати свою операційну систему або необхідні програми. Вартість такого хостингу перевищує вартість VDS-сервера.
Colocation
Цей тип хостингу має на увазі розміщення обладнання клієнта в датацентрі провайдера. Завдання хостинг-провайдера – подбати про швидкісне інтернет-з’єднання, а також про необхідні умови для утримання сервера (наприклад, забезпечити відповідний температурний режим). Ви самі вирішуєте, яке обладнання необхідне для вашого сайту, а провайдер лише забезпечує його працездатність і збереження.
Платний або безкоштовний хостинг?
Новачки часто опиняються перед вибором: платний чи безкоштовний хостинг? Як правило, безкоштовний варіант абсолютно не підходить для стабільних онлайн-проектів. По-перше, на вашому сайті буде розміщена реклама провайдера, що не кращим чином позначиться на репутації вашого проекту. По-друге, безкоштовний хостинг далеко не завжди може похвалитися безперебійною роботою і якісної технічною підтримкою (найчастіше вона взагалі відсутня). Тому, якщо ви плануєте всерйоз займатися своїм онлайн-проектом, все ж краще зробити вибір на користь платного хостингу.