Виставку одного полотна влаштували у Львові

У Національному музей у Львові для огляду виставили полотно розміром 4 на 7 метрів. Це доробок нещодавно покійного Миколи Стороженка “Передчуття Голгофи”. Його спеціально передали до Львова із Києва для виставки.

Над цією роботою митець працював п’ять років. Тут і зрада Христа Петром, і Юдою, і розділення хліба та вина поміж учнями.

“Мій вчитель цю роботу творив від великого болю. Від того, що зараз відбувається у світі. Ця робота його як заповіт нам і майбутнім поколінням. Заповіт чистоти, святості”, – розповів учень Стороженка, художник Роман Петрук.

Микола Стороженко малював твір, керуючись манерою Леонардо да Вінчі, з якою експериментував тридцять років, – не змішуючи кольорів, а накладаючи їх чистими мазками один на одний. Тому персонажі наче ворушаться.

Біблія була настільною книгою народного художника та академіка Національної академії мистецтв. Він її читав щовечора і нею жив, розповіла дружина митця Раїса Стороженко.

“Ще за Януковича чоловік казав: “Я б хотів бачити, щоб Янукович помив ноги своїм міністрам”. А сам Микола мив ноги своїм учням. Він говорив: “Я мию ноги учням, бо це – етика стосунків”.

Митець насправді мив ноги своїм студентам перед презентацією цього полотна в Києві два роки тому. А ще професор розписував храми, компонував мозаїку, ілюстрував твори Шевченка, Лесі Українки, Коцюбинського, Франка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *