“Дмитро Король. Витинанка” – презентація виставки

26 лютого 2016 року о 16 год. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться презентація виставки “Дмитро Король. Витинанка” (м. Кременчук). Це перша персональна виставка художника у столиці, на якій буде представлено понад 40 творів.

Витинання – один із видів українського народного декоративного мистецтва, що має глибокі й багаті традиції. Це твори орнаментального та сюжетного характеру, виготовлені з білого чи кольорового паперу шляхом його складання у декілька разів і вирізування ножицями. У другій половині ХХ ст. витинанка як вид мистецтва потрапляє в поле зору професійних художників і починає відігравати роль самодостатнього твору.

Звертаються до цього виду мистецтва і молоді художники. Серед них і Дмитро Король (1988 р. н.) з м. Кременчука.

Дмитро Король є членом Національної спілки художників України в м. Кременчуці ( з 2013 р.) та Національної спілки майстрів народного мистецтва України (з 2014р.) Мистецтво витинанки почав опановувати у 2008 р. під керівництвом Н. І. Беркути у Миргородському державному керамічному технікумі ім. М. В. Гоголя. Професійно працює в техніці витинанки з 2010 року.

У творчому доробку майстра близько десяти персональних виставок (м. Кременчук, м. Полтава, м. Миргород, смт. Опішне). Він є учасником багатьох виставок, фестивалів, конкурсів. Виставка працюватиме до 20 березня 2016 р.

Адреса: Київ, вул. Лаврська, 9 корп. 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *