Дні українського кіно пройдуть в Будапешті

У період з 19 по 22 жовтня в Будапешті пройдуть Дні українського кіно. З часу проголошення незалежності України та встановлення українсько-угорських дипломатичних відносин Дні українського кіно в Угорщині проводяться вперше. Захід організований Посольством України в Угорщині за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Національного центру Олександра Довженка, а також Угорського національного культурного фонду та Національного кінотеатру “Уранія” (який належить до найпрестижніших кінотеатрів Європи та є місцем проведення заходу). Про вагу цієї події свідчить і той факт, що патроном заходу виступає Міністр людських ресурсів Угорщини Золтан Балог.

Майже кожному кіноману в Угорщині відоме ім’я Олександра Довженка, шедеври якого посіли заслужене місце серед кращих робіт всесвітнього кінематографа. Однак, мало хто серед угорської громадськості знає, що впродовж останнього часу українська кіноіндустрія, всупереч значним труднощам, відроджується та виходить на якісно новий рівень, а чимало українських стрічок останніх років отримали високе визнання на міжнародних кінофестивалях у Каннах, Берліні, Торонто, Нюрнбергу, Мілані, Генті, Локарно, Карлових Варах. Метою Днів українського кіно в Угорщині є познайомити угорську публіку з високоякісними продуктами сучасного українського кінематографа, а також з класикою вітчизняного авангарду.

Для участі у відкритті Днів українського кіно до Угорщини прибудуть Голова Державного агентства України з питань кіно П. Іллєнко, режисер фільму “Поводир” О. Санін та продюсер фільму “Жива ватра” Г. Кофман.

Програма заходу задовольнить інтереси та вподобання різних глядацьких категорій. Це і сучасні художні фільми, такі, як “Поводир”, “Брати. Остання сповідь” та “Плем’я”, які отримали значну кількість позитивних відгуків міжнародної спільноти та кінокритиків, так і відреставровані німі фільми кінця 20-х – початку 30-х років 20 століття – “Земля” і “Два дні”. Документальний жанр буде представлений фільмом “Жива ватра”. Всі вони дають можливість більше довідатися про історію Українського народу, його багатовікові традиції, а також відчути українську душу – добру, пристрасну, оптимістичну.

Участь в урочистому відкритті Днів українського кіно візьмуть, як очікується, представники угорських міністерств та відомств, акредитованого в Угорщині дипломатичного корпусу, мистецьких, ділових кіл, ЗМІ, та української діаспори Угорщини, а також широка угорська громадськість.

Відкриттю Днів українського кіно в Угорщині передуватиме прес-конференція за участю гостей з України, у ході якої угорські журналісти та широка громадськість зможуть більше довідатися про українське мистецтво кіно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *