Дні польської культури в Івано-Франківську

Дні польської культури в Івано-Франківську 2017 пройдуть від 26 до 28 травня. В програмі: лекція про польську мову, вистава для дітей, відкриття виставки, урочиста Служба Божа, Станіславівська маївка, музичні твори Фредерика Шопена.

26 травня 2017 (п’ятниця)

26.05.2017, 17:00 год.

Лекція мгр Ґабріели Ауґустиняк-Жмуди „Мовні біографії мешканців Буковини та Покуття”

Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську (вул. Січових Стрільців, 56)

Мовна біографія – це головні життєві події, під час яких мова розвивається, змінюється чи зникає. На мовну біографію впливають події історичні, тому завжди треба враховувати історично-суспільний контекст. Слухачі також зможуть познайомитися з техніками, які використовуються в реалізації інтердисциплінарних проектів з галузі гуманістики. На лекції будуть представлені фрагменти розмов з найстаршою генерацією поляків, які проживають зокрема на теренах північної Буковини. Лекція дасть можливість зрозуміти значення наукових досліджень для національної спадщини Польщі, України та Румунії.

27 травня 2017 (субота)

27.05.2017, 15:00 год.

Вистава „Козлик Матолек” у виконанні театральної групи „Подаруй дітям усмішку” з Культурно-освітнього центру ім. Корнеля Макушинського в Стрию

Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки (вул. Незалежності, 10а)

Запрошуємо на культову казку „Козьолек Матолек” Корнеля Макушинського, написану майже 80 років тому, але досі популярну і улюблену серед наймолодших. Милий герой вирушає в дорогу до міфічного Пацанова, де козам роги крутять. Мандруючи світом, він відвідує екзотичні країни і переживає багато цікавих пригод – небезпечних, кумедних і повчальних. Улюбленець дітей легковірний Матолек завдяки своїм друзям завжди уникає небезпек. Життєрадісний динамічний спектакль, з кольоровими костюмами і веселими піснями перенесе глядачів до привітного казкового світу надзвичайних пригод чудового Козьолка Матолка.

27.05.2017, 18:00 год.

Відкриття виставки „Слуга Божий о. Єжи Попєлушко”

Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську (вул. Січових Стрільців, 56)

Виставка „Слуга Божий кс. Єжи Попєлушко” демонструє репресії щодо капелана і оперативні заходи, внаслідок яких його було жорстоко замордовано 19 жовтня 1984 року. Окрім приватних фотографій з фондів родини Попєлушків та друзів капелана, світлин з душпастирської діяльності в 1980-1984 рр., що зберігаються в Архіві Слуги Божого кс. Єжи Попєлушка при парафії св. Станіслава Косткі на Жолібожі у Варшаві, показано ряд документів із фондів Інституту національної пам’яті Республіки Польща.

28 травня 2017 (неділя)

28.05.2017, 12:00 год.

Урочиста Служба Божа в костелі Христа Царя Всесвіту (вул. Вовчинецька, 92)

28.05.2017, 14:00 год.

Концерт польської музики – Станіславівська маївка

Площа за костелом Христа Царя Всесвіту (вул. Вовчинецька, 92)

Польська музика – один із невід’ємних елементів польської культури, чудовий імпульс для єднання людей. Вона є одним із найцінніших і дуже близьких народові скарбів національної традиції. Під час концерту свій творчий доробок запрезентують польські гурти з Івано-Франківська та області, а також запрошені гості. Станіславівська маївка – це надзвичайно важлива подія в житті польської громади міста, бо вона є місцем спільної зустрічі, місцем, де молоді волонтери, залучені до проекту, здобувають надзвичайно важливі організаційні навички, проявляють себе в середовищі лідерів.

28.05.2017, 18:30 год.

Концерт „Музичні твори Фредерика Шопена”

Музей мистецтв Прикарпаття (пл. Шептицького, 8)

На концерті почуємо музику видатного польського композитора і піаніста світової слави, яка прозвучить у класичному стилі та в сучасній, вільній інтерпретації. Концерт є пошуком нестандартних художніх форм вираження творчості Фредерика Шопена, а разом з тим спробою зацікавити сучасну публіку польською культурою, показавши її у традиційному та новому вигляді. Твори, натхненні творчістю маестро виконає молода піаністка з Івано-Франківська Тетяна Панакова. Соло флейта – Анастасія Ломаєва. Спів – Дмитро Редька.

Вхід на заходи є вільний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *