Wi-Fi на вокзалах Індії роздаватиме Google

Google повідомила про намір надати допомогу населенню Індії в розширенні доступу до Інтернету шляхом установки високошвидкісного громадського Wi-Fi на 400 залізничних вокзалах по всій країні. Спочатку доступ буде безкоштовним, хоча надалі передбачається вийти на самоокупність проекту.

Про це було оголошено в ході візиту прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді в штаб-квартиру інтернет-компанії в США. Допомога Google в реалізації проекту надасть залізнична компанія Indian Railways, яка керує 99% залізничної мережі країни, і оператор RailTel, що надає послуги доступу до Інтернету через волоконно-оптичну мережу уздовж багатьох залізничних ліній.

Компанії планують почати роботу найближчим часом і обіцяють, що до кінця 2016 року мережею публічних Wi-Fi буде охоплено як мінімум 100 найжвавіших залізничних вокзалів Індії. Завдяки цьому доступ до Інтернету отримає близько 10 млн осіб, що проходять через них кожен день. Гендиректор Google Сундар Пічаї (Sundar Pichai) назвав це починання найбільшим публічним Wi-Fi-проектом в Індії і одним з найбільших у світі, виходячи з кількості потенційних користувачів.

Пічаї повідомив, що приблизно 300 млн жителів Індії мають доступ до Інтернету, причому з них 100 млн отримали цю можливість у минулому році. Разом з тим він зазначив, що близько 1 млрд людей як і раніше не в Мережі і публічний Wi-Fi на залізничних станціях допоможе у вирішенні цієї проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *