Історія сучасної палиці-селфі

Сьогодні ніхто не дивується, коли бачать людей, які фотографують себе на смартфон за допомогою довгої палиці зі смартфоном на кінці. Але ще кілька десятиліть тому цей аксесуар називали найбільш даремним винаходом. Ось коротка історія того, як палиці для селфі увійшли в наше життя.

Аксесуар для зйомки автопортретів без допомоги сторонніх людей з’явився вже досить давно. Одну з перших згадок про палицю для селфі інтернет-користувачі відшукали в японській книзі “Даремні японські винаходи” 1995 року. Замість смартфона пропонувалося кріпити звичайний плівковий фотоапарат.

По-справжньому популярними селфі-палиці зробили смартфони, екшн-камери та соціальна мережа Instagram, яку запустили у 2010 році. Екшн-камери на штативі, наприклад, допомагали професійним спортсменам робити захопливі відео та автопортрети під час проходження екстремальних трас і виконання трюків. Завдяки своїй видовищності подібні кадри привертають багато уваги. Розробники екшн-камер також пропонували використовувати їх і звичайним людям, щоб відобразити важливі події свого життя, такі як подорожі, вечірки і свята.

Поширення iPhone та Android-смартфонів одночасно зі швидким розвитком широкосмугового бездротового доступу привело до виходу на нову якість використання соціальних мереж. Багато подій у них стали з’являтися оперативніше, ніж у новинах ЗМІ. У 2014 році мобільний інтернет за масштабами використання вперше обігнав десктопний.

Зростання мобільних користувачів соціальних мереж породило цілу субкультуру любителів селфі. І хоча зйомка автопортретів була досить звичайною справою, але з 2010-х років це заняття набуло характеру справжньої манії.

Довершила справу соціальна мережа Instagram, яка спеціально розроблялася так, щоб зробити максимально комфортним розміщення фотографій і відео в мережі з мобільних пристроїв. У другій половині 2013 року Instagram показала зростання, істотно випередивши всіх конкурентів.

Селфі-палиці породили кілька нових способів знімати автопортрети. Наприклад, останнім частом стали популярні фотографії у стилі Follow Me – коли людей у різних куточках планети і ситуаціях знімають зі спини ті, кого вони тримають за руку. На ринку швидко з’явилася селфі-палиця у вигляді бутафорської руки. Вона допомагає зробити Follow Me знімок навіть самотнім людям. Один користувач з Азії навіть зміг обдурити своїх друзів, змусивши їх повірити, що в нього є подружка. Хоча насправді він перетворив селфі-палицю на жіночу руку.

Велике поширення в мережі отримали такі меми, як селфі-туфлі з носками, пристосованими для встановлення смартфона, щоб зробити селфі з піднятою ногою, і чохол для смартфона з батона білого хліба, який разом із селфі-палицею стає селфі-батоном. Нещодавно один з виробників пластівців навіть випустив ложку для селфі.

У той самий час селфі і селфі-палиці нерідко стають причинами травм і загибелі людей. Досить часто в палицю вдаряє блискавка, коли користувачі хочуть зробити знімок під час грози. У кількох державах влада навіть випустила попередження та правила безпечного селфі.

Селфіманія на цьому не закінчується. На зміну палицям йдуть персональні дрони, які здатні слідувати за власником і знімати буквально кожен епізод його життя в автоматичному режимі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *