Морські равлики літають, як метелики – біологи

У холодних водах Антарктики і Арктики живуть незвичайні молюски, яких в науці називають “морськими метеликами”.

Американським фахівцям в ході спостереження за поведінкою морських равликів у воді вдалося з’ясувати, що вони буквально літають під водою, як звичайні комахи в повітрі. Подробиці про дане дослідження передає наукове джерело Journal of Experimental Biology.

У холодних водах Антарктики і Арктики живуть незвичайні молюски, яких в науці називають “морськими метеликами”. Таку назву ці молюски отримали завдяки манері свого пересування під водою. Справа в тому, що равлики виду Limacina helicina використовують своє тіло не для пересування по дну, а як два крила, здатні з легкістю переміщати їх у воді.

Американські вчені фахівці зацікавилися даними молюсками і вирішили поспостерігати за манерою їх пересування у воді в лабораторних умовах. Кілька десятків равликів помістили у велику ємність з водою, в яку занурили спеціальні надшвидкісні камери і спеціальні наночастинки.

Дані наночастинки потім підсвічували спеціальним лазером, що дозволило зрозуміти спосіб руху крил даних молюсків. Вчені повідомили, що равлики Limacina helicina рухаються під водою подібно до звичайних комах в повітрі, використовуючи траєкторію помаху крил в формі вісімки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *