Прага — “кам’яна мрія”

Прага — "кам'яна мрія"

Старе місто, Карлов міст, Собор святого Вітта, темні води Влтави, вершини празьких пагорбів на світанку — все це може залишитися всього лише словами якщо по-справжньому не зрозуміти Прагу.

У цьому місті потрібно не просто гуляти, тут дуже важливо уважно придивлятися до кожної деталі, вдихати запах міського ранку, стояти годинами під  зведеннями готичного собору, доторкнутися рукою до почорнілої від часу стіни старого будинку. Прагу можна пізнавати лише в зіткненні із власною душею та думками. І тоді вона розкриє всі свої давні таємниці, які багато століть зберігалися між кладкою міських стін.

“Місто ста шпилів”, “Корона світу”, “Кам’яна мрія” — все це говорилося в різні часи про Прагу. Скільки ж епітетів ще потрібно придумати для цього міста, щоб описати його дійсну красу?

Впродовж майже всієї своєї багатовікової історії, місто було резиденцією чеських королів, принців, президентів.

Центральна частина Праги, як історичний центр, занесена до Переліку культурної та природної спадщини ЮНЕСКО.

Поїздка до Праги — це не лише відмінний відпочинок на всесвітньо відомих курортах, це також і корисна, з точки зору поповнення багажу знань, подорож!

Історія:

Згідно з історичними відомостями, перші поселення слов’ян на території нинішньої Праги були ще у 6 столітті нашої ери.

У 10 столітті вже утворилася Чеська держава, столицею якої стала Прага. До цього ж періоду відноситься будівництво в місті Ринкової площі. Кріпосні стіни довкола площі почали зводити на початку 13 століття.

В середині 19 століття Прага була досить великим, економічно та культурно розвиненим містом.

Столицею незалежної Чехословацької Республіки Прага стає у 1918 році, після розпаду Австро-Угорської імперії.

Під час Другої світової війни місто знаходилося в німецькій окупації.

Звільнена Прага була у 1945 році військами Червоної Армії. Ця стратегічна операція увійшла до історії як “Празька операція”.

 “Празька весна” 1968 року поклала кінець залежності Чехословакії від СРСР, а в результаті “оксамитова революції”, у 1990 році утворилася незалежна держава – Чеська Республіка, столицею якої, звичайно ж, стала Прага.

Пам’ятки:

Екскурсії в будь-якому місті, як правило, починаються з центральної його частини. Адже Прага – це просто дивне місце, пронизане духом історії.

Отже, перш за все варто прийти на Вацлавську площу, а звідти відправитися до Карлового моста – однієї з головних пам’яток Праги. Колись саме тут проходила королівська дорога, влаштовувалися рицарські турніри та ухвалювалися вироки.

Ще одна “перлина” старого міста – Празький Град – символ державності Чехії. Побудований він був у 19 столітті, й відразу ж став беззмінною резиденцією чеських королів. А в Соборі святого Вітта відбувалися коронації, тут же і ховали монархів.

Обов’язково варто зайти в єврейський квартал – Йозефів квартал. Це найменший район у Празі, але саме тут зберігаються традиції єврейського народу, всіх тих людей, які жили в цьому місті багато століть, змінюючи покоління.

Є в Празі ще одна маленька вуличка з незвичною назвою – Золота. Цю вуличку називають також вулицею алхіміків. Знаменита вона тим, що колись давно, згідно з легендою, саме тут алхіміки намагалися розкрити таємницю філософського каменя.

Стоїть на набережній Влтави найцікавіша в місті будівля. Вона виконана у формі пари, яка танцює. І назву отримала відповідну – “Будинок, що танцює”. Присвячена ця конструкція голлівудським танцюристам – Джінджер та Фреду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *