Софія Київська: Живопис на картинах і жіночих сукнях

У виставкових залах “Хлібний” Національного заповідника “Софія Київська” відкрилася незвичайна виставка текстилю та живопису відомої художниці Ніни Бондаренко.

В експозиції представлені ескізи орнаментів, зразки тканин, костюми, а також натюрморти та пейзажі, створені художницею за останні півстоліття.

Ніна Бондаренко 35 років була провідним художником Дарницького шовкового комбінату, розробляючи ескізи орнаментів для тканин. Її авторські роботи – сувенір “Хустина світу” і наряд з тканини “Ярославна” з орнаментами святої Софії – були представлені на всесвітніх виставках і фестивалях.

“Я тоді думала так: а чому живопис не може прикрашати сукні українських жінок”, – ділиться спогадами Ніна Петрівна. І вже в 1970-х на її тканинах почали з’являтися “пейзажні” або “Натюрмортні” мотиви.

Три роки Ніна Бондаренко розробляла українські орнаменти на шовкових тканинах. Так з’явилися її “Київський квітка”, “Українські віночки” та інші зразки, які і сьогодні викликають захоплення у відвідувачів виставки.

П’ять років художниця працювала в Українському фонді, відроджуючи техніку української набивання, адже, за її словами, це традиційне українське мистецтво, яке чудово прикрашає тканину.

Частину експозиції складають київські “інтер’єри” і натюрморти, які несуть в собі дух патріархальності, сімейних цінностей і ностальгічних спогадів.

Виставка буде працювати до 25 вересня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *