Спорт і відпочинок в Чилі: екстремальні види

Спорт і відпочинок в Чилі: екстремальні види спорту і не тільки

Чилі можна назвати лідером серед екстремальних видів спорту, але багато практикують і звичайні види. Деякі змагання влаштовуються тільки в окремих регіонах, наприклад уаса – щось на зразок родео – популярно на півночі і в центральних районах Чилі. Іншими видами спорту, такими, як гірські лижі, футбол та інше, можна зайнятися в будь-якому куточку країни. У Чилі навіть збереглися кілька ігор корінного населення, в які грають і в наші дні.

Чуека

Назва цієї традиційної командної гри індіанців мапуче перекладається як “крива палиця”. Колись в неї грали конкуруючі племена, щоб уникнути збройного конфлікту. Гра починається у центральній лунки, і команди намагаються заробити очки, прикотив м’ячик на половину поля суперника за прокресленою там лінією. Гра може бути дуже жорстокою і закінчується, коли одна з команд набере п’ять очок (можливі варіанти).

Триває “матч” кілька годин. Винайшли гру задовго до приходу іспанців. Після закінчення влаштовується свято з великою кількістю спиртного, молитвами, танцями і рясним частуванням – все це має сприяти зміцненню добросусідських відносин. Гру непросто побачити, оскільки час її проведення рідко призначають заздалегідь, але якщо вам пощастить потрапити в село мапуче в потрібний день, то ви зможете застати змагання в самому розпалі.

Фітнес

Середній клас Чилі захоплений лихоманкою фітнесу так само, як в Північній Америці і Європі. В даний час більшість готелів має тренажери, а в великих містах ви знайдете сучасні спортивні зали.

Футбол

Поза всяким сумнівом, спорт номер один в Чилі – футбол. Багато хто вважає його національним видом спорту, а важливі ігри, такі, як національний чемпіонат або чемпіонат світу, збирають на Національному стадіоні у Сантьяго більше 80 000 глядачів. Серед кращих команд країни можна назвати “Коло-Коло” ( “Colo Colo”), команду Католицького університету, і команду Чилійського університету – всі з Сантьяго.

Гольф

Чилі може похвалитися 58 гольф-клубами, в тому числі клубом в Пунта-Аренасе, найпівденнішім у світі. Розвиток цього виду спорту в країні почався в другій половині XIX ст., коли група емігрантів з Англії організувала гольф-клуб “Плайя Анча” в Вальпараїсо.

У Чилі всі поля для гольфу приватні, і для того, щоб взяти участь в грі, ви повинні бути зареєстровані в певних готелях або прийти з членом клубу. Вартість туру з 18 лунок складе близько 70 доларів США.

Кінні перегони (скачки)

Скачки, приваблюють велику кількість азартних людей на іподром в околицях Сантьяго, який нічим не відрізняються від скачок в інших країнах. Заїзди цікаві, мінімальна ставка складає 0,35 долара, вхід 1 долар, і це прекрасний спосіб згаяти час і поспостерігати, як відпочивають жителі Сантьяго.

Райуела

Ця чилійська гра, суть якої в метанні важких металевих дисків, які називаються техос (діти можуть використовувати монети), з метою потрапити в шнурок, протягнутий через двір. Як правило, в неї грають чоловіки в сільській місцевості – нерідко командами.

Родео

Чилійський родео, яке також називають уаса, дещо відрізняється від родео в Північній Америці, і навколо цих змагань сформувалася ціла субкультура. Уасос, чилійські ковбої, носять квітчасті пончо, гетри з бахромою, капелюхи з плоским верхом, чоботи з високими підборами і довгими шпорами. На змаганнях, які проводяться на аренах, що носять назву медіа Лунас (півмісяць), команди з двох чоловік намагаються приборкати бика, змусивши його зупинитися в певному місці без допомоги ласо. Команди уасерос роз’їжджають по селах, беручи участь в різноманітних осінніх святах, а фінали проводяться в Ранкагуа в кінці березня або початку квітня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *