Татабанья, Угорщина

Угорщина впродовж декількох десятиліть вважається привабливим туристичним напрямком для мандрівників. Для тих туристів, яких цікавлять пізнавальні тури, Угорщина представляється одним з найоптимальніших варіантів недорогого відпочинку. Поряд із відомими туристичними центрами країни набирають популярність і динамічно розвиваються угорські міста, в число яких входить Татабанья.

Це один з наймолодших міст в Угорщині, він утворився в 1947 році в результаті злиття кількох населених пунктів. До його складу увійшли селища Банхіда, Альшогалла, Фельшегалла, про які згадується в середньовічних документах, а також шахтарське селище Татабанья, утворене в XIX столітті в зв’язку з розвитком в регіоні вугледобувної промисловості. Зараз населення Татабан’ї адміністративного центру медьє Комаром-Естергом, становить 75 тисяч жителів.

Оскільки до складу міського поселення увійшло кілька чотири поселення з багатою історією, то не дивно, що на території Татабаньї кілька старовинних пам’яток архітектури. Римсько-католицька церква Альшогалли була зведена у другій половині XVIII століття в стилі пізнього бароко архітектором Я. Феллнер. По всій видимості, за його проектом побудували приблизно в той же час і будинок вікарія в Банхіди.

У колишньому селищі Банхіди, що став районом Татабаньї, також збереглася католицька церква, зведена в стилі пізнього бароко. Крім того, уваги мандрівників заслуговують церква Святого Стефана і будівля колишньої ратуші, розташовані безпосередньо в Татабаньї. Найстаріше зі збережених до наших днів архітектурних споруд провінційної столиці, – млин, побудований в 1753 році.

Тим мандрівникам, яких цікавлять пляжні тури в Угорщину, можна порекомендувати курорти, розташовані на озері Балатон, відпочинок на них вельми популярний серед туристів. Відвідування ж Татабаньї більше підійде для любителів екскурсійно-пізнавального відпочинку. Головною визначною пам’яткою і символом цього міста вважається монумент Турул — найбільший на території Центральної Європи пам’ятник, присвячений птиці.

Турул — це вигадана птаха величезних розмірів, часто зустрічається в угорській міфології, вона вважається вісницею богів і дуже шанується угорцями. У різних містах Угорщини можна зустріти чимало монументів, присвячених цьому птаху, але той, який знаходиться в Татабаньї, — найбільший і, мабуть, самий знаменитий. Колоритний пам’ятник був зроблений скульптором Дьюлою Донатом в 1896 році.

Відпочинок в місті Татабаньї може бути цікавий любителям природи, — в його околицях знаходиться чимало привабливих природних пам’яток. Від монумента Турул можна пройти по стежці до печери Селім, вона має довжину 45 метрів і висоту 14 метрів, цей об’єкт популярний серед мандрівників. Туристам можна насолоджуватися прогулянкою на човні по невеликому озеру, розташованому в межах міста, в центрі водойми розташований острів, на ньому знаходиться ще один символ Татабаньї — Сонячний годинник.

Не буде перебільшенням сказати, що на весь світ Угорщина славиться своїми озерами, якими природа вельми щедро обдарувала цю країну. Для тих туристів, яких цікавлять лікувальні тури, Хевіз і курорти, розташовані на його узбережжі, представляють підвищений інтерес. Багато курортних центрів, які знаходяться в околицях цієї водойми, завоювали велику популярність серед жителів багатьох країн Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *