Будапешт- перлина Дунаю

Столиця Угорщини – це неймовірне місто! З чарівними зеленими парками та скверами, термальними купальнями, пульсуючим нічним життям, музеями та галереями, що обов’язково надихнуть вас своєю майстерністю, історією та мистецтвом! Не дивно, що місто щорічно відвідує близько 20 млн. осіб.

Будапешт є одним з найприємнішим міст Європи з гостинними жителями, чудовою архітектурою та неймовірною атмосферою. Недарма ж його називають “Маленьким Парижем в центральній Європі” та “перлиною Дунаю”.

Хоч Будапешт і складається з 23 округів, умовно місто можна поділити на дві частини: Буда та Пешт.

Буда розташована на лівому березі Дунаю, а Пешт на правому березі.

Угорці дуже пишаються своїм неймовірним містом, древньою історією та унікальною мовою.
Історія:

Незважаючи на свій колосальний розвиток, історію свого міста будапештці дуже шанують.

Будапешт пережив багато чого: періоди процвітання та багатства, руйнівні епохи, політичні та соціальні потрясіння.

Сучасний Будапешт народився в 1873 році, коли Буда, Пешт та Обуда були об’єднані. А в 1987 році Будапешт був внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО за культурне та архітектурне значення будівель на березі Дунаю, замку Буда і проспекту Андраші.

Розваги:

Таке дивовижне місто як Будапешт пропонує своїм гостям широкий спектр розваг. Щорічно в місті відбувається безліч цікавих подій та видатних фестивалів. Багато поціновувачів музики та мистецтва приїжджають до цього міста, аби насолодитись неймовірною атмосферою, відвідати цікаві місця та події.

Обов’язково відвідайте місцеві ресторанчики та кафе з національною кухнею; чарівні та затишні кав’ярні та цукерні.

Для того, щоб поласувати смачним вином, можна зайти у винні бари, де гостинні бармени наллють вам по келишку смачного фруктового угорського вина. Не забудьте спробувати Traubi Szoda і Мarka. Це унікальні угорські безалкогольні напої, які доступні тільки в Угорщині.

Відпочити від насиченого дня можна в нічному клубі, барах та пабах. В центрі міста їх дуже багато.

Місто просто заманює туристів своїм особливим шармом. Тут навіть найвибагливіший турист знайде, чим зайнятися. Термальні лазні, одні з кращих нічних клубів Європи, барвисті мадярські ресторани з дивовижно смачною кухнею і живою музикою, токайське вино, маленькі магазинчики, безліч цікавих музеїв, галерей, театрів, оперет роблять свій внесок у неймовірний магнетизм цього міста.

Усі визначні пам’ятки розташовані поблизу одна одної, тому до них легко дістатися пішки. Якщо ходити ви не дуже любите, то можете взяти напрокат велосипед, скористуватись громадським транспортом або проїхатись на туристичному автобусі.

Свою екскурсію по місту варто почати з проспекту Андраші, який є найбільш представницькою вулицею міста, що об’єднує площу Ержебет з площею героїв та красивим парком Варошлігет.

Отож, прогулюючись видатним проспектом, що внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, обов’язково відвідайте: Угорський державний оперний театр, Будинок-музей Ференца Ліста, Музичну академію Ференца Ліста та Площу Ференца Ліста, Музей пошти, Музей терору, Музей мистецтва Далекого Сходу, Будинок-музей Золтана Коду, Театр ляльок, Площу Героїв, Старий палац мистецтва, Вірменську католицьку церкву, Угорський університет образотворчих мистецтв, Палац Дрекслера, Площу Мора Йокаї (Jókai Mór tér) та Площу Октогон.

Далі варто відвідати видатну Буддійську фортецю в Кріпосному районі. Окрім тогою поряд ви побачите: Королівський палац, Національну бібліотеку, Національну галерею, Музей історії Будапешта, Рибацький бастіон з неперевершеним видом на місто, собор Матяша, Лабіринт, Чумну колону, Будинок угорських вин та фунікулер.

Потім відвідайте міський парк Варошлігет. Пропустити це місце – значить не бувати в Будапешті взагалі!

У парку розташовані всесвітньовідомі купальні Сечені (Széchenyi-gyógyfürdő), комплекс будівель під назвою “замок Вайдахуняд”, збудований ще в 1896 році, зоопарк, цирк, парк розваг, декілька музеїв та знаменитий ресторан “Гундель”.

Купальні “Сечені” є найбільшими в Європі та були збудовані ще в 1913 р. в стилі необароко. Вода надходить із двох гарячих мінеральних джерел з температурою 74°C і 77°C. Отож подорожуючи до Будапешту обов’язково візьміть з собою купальник.

Поніжившись в купальнях та прогулявшись по парку, саме час отримати нові враження, відвідавши прекрасну набережну міста.

На набережній знаходяться цікаві будівлі, такі як палац Грешема (нині готель Four Seasons), концертний зал “Вігадо”, який є другим за розмірами концертним залом Будапешту та був збудований в 1859 році; статуя дівчинки в карнавальному костюмі. Окрім того, Пештська панорама Дунаю внесена до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а ланцюговий міст Сечені (відкритий в 1849 р.) був найбільшим світовим архітектурним досягненням свого часу.

Якщо ви бажаєте побачити місто з нового ракурсу, то вам варто відвідати гору Геллет. Окрім чарівних видів на Будапешт, ви зможете відвідати купальні “Геллет”, що були збудовані в 1918 р. у стилі арт-нуво. В купальнях є сауни, термальні басейни з мінеральною водою, а також можна відвідати масажиста та терапевта.

Прикупити чогось гарненького та смачного можна на Центральному ринку міста (Nagycsarnok), а після шопінгу можна прогулятись по красивому Мосту Свободи, збудованому в 1896 році.

На вулиці Дохань можна побачити найбільшу синагогу Європи, яка може вмістити до 3000 прихожан. Також тут знаходиться меморіальний парк Рауля Валленгберга, присвячений пам’яті 600 тис. загиблих під час Голокосту угорських євреїв. Також тут є музей Голокосту.

Цікаво буде відвідати і музеї Будапешту: Угорський національний музей, Музей Кішцеллі, Музей прикладного мистецтва, Музей образотворчих мистецтв, Угорська національна галерея, Музей історії Будапешта, Етнографічний музей, Музей Людвіга – кращий з східноєвропейських філій кельнського Музею Людвіга.

Ну і на останок згадаємо величну будівлю парламенту країни, яка була збудована в 1906 році відомим архітектором Угорщини – Імре Штейндль.

Будівля займає площу 18 тис. м ². Довжина будівлі – 268 м, ширина – 123 м, висота 96 метрів. Інтер’єр парламенту включає 10 внутрішніх дворів, 13 ліфтів, 27 воріт, 29 сходів і 691 кімнату. Головний фасад, на якому розміщено 88 скульптур угорських королів і вождів, звернений до Дунаю, а головний вхід (“Левові ворота”) виходить на площу Лайоша Кошута.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *