Театральний фреш-фестиваль у Харкові

З 25 лютого по 3 березня в Харкові проводять фестиваль сучасного театру “Я і Села Брук”. Його традиційно відкрили в день народження Леся Курбаса.

У фестивалі беруть участь недержавні, експериментальні театральні колективи, студенти театральних курсів, а також окремі перформери. Вони презентують нові постановки за сучасними п’єсами, таких авторів, як Ганна Яблонська і Даниїл Хармс.

Організатори кажуть, що на фестивалі вітаються незвичні для традиційних театрів теми і форми. “Ми досліджуємо все, що виникає на стику видів мистецтва”, – кажуть вони. Особливість “Я і Села Брук” – проведення вистав на нестандартних майданчиках. Цього року фестиваль проходить у новому культурному просторі Art-area “ДК”.

В кінці кожного показу проходять дискусії, в яких беруть як професійні театрали, так і глядачі. Також на фестивалі проводять тренінги та майстер-класи з режисури, акторської майстерності і драматургії.

“Ми хочемо познайомити глядача з усіма цікавими процесами, які відбуваються в театральному Харкові (і не тільки), залучити до театру молодого глядача, познайомити один з одним театралів, музикантів, художників, літераторів та інших творчих особистостей, які згодом створять якийсь цікавий спільний продукт”, – говорить Марія Русина, одна з організаторів фестивалю.

Незважаючи на те, що “Я і Села Брук” – театральний захід, цього року в програмі битва поетів, ночі наративного кіно, анімація, лялькові вистави та виступи музичних гуртів.

Вперше фестиваль “Я і Села Брук” пройшов у 2012 році. Його ініціатором став Володимир Гориславець, художній керівник авторського театру “Котелок” і викладач Харківської державної академії культури. У 2015 році фестиваль повернувся з оновленою командою організаторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *