Цікаві факти про Флоренцію

Краса Флоренції не перестане захоплювати ніколи. Навіть, якщо це далеко не перша ваша подорож до столиці Тоскани. Насамперед, це місто мистецтва, саме тут зародилося Відродження. Саме сюди з’їжджаються натовпи туристів, щоб насолодитися найбільшими світовими шедеврами. А ще тут приголомшливої краси архітектура, чудова кухня, божевільні пейзажі і безмежні можливості для шопінгу. Що ще цікавого є в цьому чудовому місті? Про це в добірці цікавих фактів на http://navlasniochi.com/.

1. За даними ЮНЕСКО у Флоренції зібрана практично третина найбільш цінних творів світового мистецтва. Картинні галереї обов’язкові для відвідування – Уффіці, Барджелло і Галерея Академії.

2. Символ міста – лев. Спочатку в XIII столітті ці тварини утримувалися в спеціальних клітках навпроти Санта-Марія-дель-Фіоре – головного міського собору, на потіху жителям. Після цар звірів став уособлювати незалежність міста.

3. Французький письменник Стендаль був настільки вражений красою Флоренції, що ледь не знепритомнів. Подібний розлад психіки отримав назву “синдром Стендаля”, для нього характерні почастішання серцебиття, втрата координації і навіть галюцинації. Емоції, пережиті від споглядання прекрасного, здатні викликати цей стан.

4. Такі генії як Леонардо да Вінчі, Макіавеллі, Мікеланджело, Данте Аліг’єрі були флорентійцями.

5. Понте Веккьо – не просто центр, де розташовані розкішні ювелірні крамниці, і найстаріший міст в місті. Крім того це ще й єдиний міст, що не постраждав від рук Гітлера і вцілів під час війни.

6. Деякі вулиці мають по дві різні назви: одну на початку, а іншу – в кінці.

7. До речі, Гуччо Гуччі і Роберто Каваллі теж народилися тут.

8. За основу класичної італійської мови був узятий саме флорентійський діалект. Так що, якщо хочете вивчити цю мелодійна мову, то вам точно сюди.

9. Саме тут в 1339 році вперше у всій Європі з’явилися мощені вулиці.

10. У традиційному тосканському хлібі немає солі. За легендою з’явився він в XII столітті, під час протистояння Флоренції і Пізи. Жителі Пізи перекрили доступ кораблів з сіллю в надії, що флорентійці здадуться. Однак останні просто почали пекти хліб без неї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *