Стабілізатор – затребуваний узкопріфільний пристрій, який вирівнює напругу, що подається для роботи обладнання і техніки. Використовується на виробництвах, але може бути застосовано і в домашньому господарстві, квартирі. Сучасний стабілізатор напруги для будинку представлений різними моделями.
Можливості техніки
Стабілізатор напруги – пристрій, який підтримує певні параметри напруги в мережі, встановлені державними стандартами. В сучасних умовах, особливо в селах і селищах, постійно спостерігаються перебої в постачанні електроенергії, а також скачки напруги. У розетці може бути не тільки 220 В – це ідеальні параметри. Також трапляються скачки вгору або вниз. Перегорає ж техніка вже від 240-250 Вольт. Саме тому прилад корисний як для приватної квартири, так і для заміських будинків, котеджів, дач. Саме ця техніка дозволить зберегти дороге устаткування від автоматичного вимкнення або перегорання. Не варто забувати, що коротке замикання стає часто ще й причиною пожеж.
Середньостатистичний стабілізатор напруги зможе регулювати, причому дуже швидко, вольтаж в мережі. Занадто низький показники підвищуються, високі – знижуються. Витримує пристрій і занадто різкі, але короткострокові підвищення напруги. Якщо цей процес затяжний, і в цьому випадку обладнання відмінно спрацює – захистить техніку від вигорання, просто вимкнувши її. У цьому випадку після відновлення живлення не доведеться витрачати гроші на ремонт або заміну.
Типи пристроїв: як вибрати відповідний будинку?
Пристрій може бути магістральними та мережевим. Остання модель – це своєрідний перехідник між побутовим або іншим обладнанням та мережею. Магістральні пристрою досить громіздкі, оскільки вони інтегруються в мережу, а тому захищають абсолютно всі пристрої від стрибків напруги. Купувати локальний апарат можна для установки і захисту певної техніки.
Розрізняють пристрої також і за типом конструкції. На вибір представлені вироби:
Релейні – їх також називають ступінчастими. Недорогий варіант, під корпусом якого знаходиться кілька реле.
Тиристорні або електронні – провідники ефективно замінюють провідність сто раз кожну секунду.
Електромеханічні з діапазоном роботи від 130 до 260 Вольт.
Всі представлені моделі на сайті підстрахують роботу будь-якого обладнання навіть в разі серйозної відхилень напруги від норми. Подробиці на сайті https://volter.ua