Відомо, що у кожній країні є свої правила, за порушення яких можна отримати значні штрафи. Зокрема це стосується й Італії, там дуже контролюють поведінку туристів під час відпочинку, тому українцям потрібно бути дуже уважними, аби не стати порушниками.
За що можна отримати штрафи в Італії?
Сидіння на Іспанських сходах у Римі
Така заборона передбачає захист пам’ятки історичної культури від пошкоджень. Якщо турист виявив бажання посидіти на цих сходах, йому доведеться заплатити штраф у розмірі 250 євро (10 032 грн), а якщо він розпочне сперечатися з місцевими поліцейськими, то розмір штрафу за порушення зросте до 400 євро (16 051 грн).
Купання у фонтанах Італії
Особливу увагу на таку заборону звертають у Римі та Флоренції. Згідно із законодавством Італії, у фонтани не можна опускати ноги, купати там тварин та навіть стояти на виступах. Таке порушення може обійтися як туристам, так і італійцям у 450 євро (18 058 грн). Ба більше, біля фонтанів навіть заборонено їсти.
Купання у міських каналах
Італійське місто Венеція славиться своїми міськими каналами, які з’єднують вулиці. Однак ці канали зовсім не пристосовані до купання, адже вода в них не лише дуже брудна, а й небезпечна. Тому всім охочим скупатися у міському каналі потрібно бути готовими заплатити за це 500 євро (20 064 грн).
Також у Венеції можуть покарати тих, хто кидає сміття повз встановлені баки та псує історичні пам’ятки різними написами. Таке порушення передбачає встановлення штрафу у розмірі 400 євро (16 051 грн).
Вивіз піску, мушлі та гальки за кордон
Ще з 2017 року на пляжах Сардинії діє така заборона, це потрібно для того, аби зберегти природну екосистему. За спробу провезти пісок, мушлі та гальку через кордон можна отримати штраф до 3 000 євро (до 120 389 грн). Наприклад, нещодавно в Італії заборонили відвідувати “Рожевий пляж” через те, що туристи хотіли забрати з собою трохи унікального піску.
Ввезення одноразового пластику
На італійському острові Капрі туристи можуть заплатити штраф до 500 євро (до 20 064 грн), якщо вони привезуть з собою на острів одноразовий пластик, наприклад, пакети, одноразові столові набори, тарілки, стаканчики, соломинки тощо.
За що в Італії можуть оштрафувати на 60 000 євро?
Йдеться про вандалів, які завдають шкоди історичним пам’ятникам або іншим культурним об’єктам. За таке порушення передбачений штраф у розмірі від 10 000 до 60 000 євро (від 401 298 до 2 407 791 грн), в залежності від завданої шкоди.
Відомо, що стягнені кошти використовуються для ремонту та відновлення пошкоджених об’єктів. Таку заборону італійська влада запровадила через часті випадки вандалізму, аби захистити історичну спадщину країни.