Замбія

Не можна вважати себе справжнім мандрівником, не побувавши в Африці. Тільки подорожуючи цим континентом, можна побачити землю такою, якою вона була у витоків часів. Замбія – країна найбільш сприятлива для таких подорожей в минуле.

Плюси Замбії не тільки в дешевому житлі, для прикладу, забронювати готель в Європі обійдеться в рази дорожче, але і м’який екваторіальний клімат, повністю протилежний нашим уявленням про пори року. Найспекотніший час тут з грудня до квітня, коли температура знаходиться в діапазоні від від + 27 °C до + 38 °C. Дуже холодно за африканськими мірками з травня до серпня (від + 16 °C до + 27 °C). З березня до травня мандрувати цими краями не варто. Усі враження зведуться до дощу за склом номера в готелі. Усі національні парки в цей час перетворюються на непрохідні болота.

Основною визначною пам’яткою Замбії служить усім відомий водоспад Вікторія, один з найбільших водоспадів у світі. Його висота сягає 120 метрів, а в ширину він простягнувся майже на 2 кілометри. Охопити його повністю поглядом можна тільки з вертольота. Якщо навіть маленькі водоспади завжди цікаві людині, яку заворожує вид падаючої води, що говорити про такий величезний водоспад з тоннами гуркотливої води, що виблискує під Сонцем, яке піднімає величезні стовпи з водяних бризок, і стрімко несучи геть. На місцевому діалекті водоспад Вікторія називається Мозі-оа-Тунья, тут можна дешево забронювати готель, набагато дешевше, ніж зняти хостел в Києві. Назва водоспада перекладається як дим, який гримить і точно відображає перше враження. Частини цього водоспаду відповідно носять поетичні назви Глотка диявола, Райдужний і Східний.

Але основним враженням від відвідування Африки завжди залишається сафарі. У Замбії 19 національних парків, де на волі живуть корінні жителі Африки, яких ми звикли бачити тільки в зоопарках. Чотири кращих парки доступні для відвідування туристів. Ось-ось промайне за вікном стрімка тінь леопарда або вилізе з трави волохата левова грива.

Подорожуючи цією екзотичною країною не можна забувати про запобіжні заходи, адже небезпечні тут не хижаки, а малярійні комарі. Кожен турист повинен обов’язково приймати ліки для профілактики малярії і закривати на ніч вікна, так як комарі літають тільки в темний час доби.

На згадку про Замбію можна привезти додому дерев’яні скульптури, курильні трубки, прикрашені різьбленням, плетені з очерету кошики, які прикрасять інтер’єр квартири, і завжди будуть нагадувати про цей стародавній континент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *