Змію з ногами, яка вважалася вимерлою, виявили у Кенії

Фотограф-аматор зробив перший в історії знімок змієподібної ящірки з крихітними ногами, яку вважали вимерлим видом.

Рептилія більше схожа на змію, але у неї все ж є маленькі кінцівки. Крім того, у неї зубчастий, а не роздвоєний язик. Унікальне фото було зроблено в заповіднику Масаї Мара в Кенії.

48-річний голландський фотограф Сьорд ван Берг Хенегувен під час своєї подорожі помітив на узбіччі дороги змію завдовжки близько 50 см. Він встиг зробити кілька знімків, перш ніж вона заповзла у траву. Але коли він прийшов додому і спробував знайти в інтернеті, що це за вид змії, у нього нічого не вийшло. Тоді він опублікував фото на Фейсбуці і його засипали розпитуваннями різні герпетологи з усього світу. Один німецький учений сказав, що це перша фотографія живого Західного змієвидного Сцинки.

“Насправді, ми не знаємо, наскільки рідкісний або поширений цей вид, тому що його дуже важко знайти. Але це перший знімок живого представника. У нього чотири дуже маленьких ніжки, і по вигляду і руху він більше схожий на змію, – пояснює доктор Філіп Вагнер. – Це дуже важлива знахідка. У музеях представлені тільки мертві останки, а на цих фото видно деталі їх будови, справжній колір і спосіб руху”.

Західний змієподібний сцинк зустрічається в східній Африці – в Кенії, Замбії і Танзанії. Він нешкідливий для людини і харчується комахами і павуками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *