Золоті правила вивчення іноземної мови

1. Вивчайте іноземну мову тільки з опорою на рідну. Щоб не казали прихильник «прямого методу», без опори на Вашу рідну мову досконало опанувати іноземну просто неможливо. Тільки по досягненню середнього рівня, ця потреба відпадає.

В ідеалі вчитель має однаково добре володіти і Вашою мовою, і тією, що вивчається. Вести урок доцільно іноземною. А ось, відкривши підручник англійська мова з правилами, необхідно використати рідну для пояснення понять і явищ.

2. Займайтеся регулярно, бажано кожен день, ефективнішим буде режим занять 5-6 разів на тиждень по годині-півтори, ніж цілий день раз на тиждень. На початковому етапі два рази на тиждень – мінімальна необхідність. А ось відкривши підручник німецька мова можна побачити прислів’я Wer rastet, der rostet («Той, хто зупиняється, може заржавіти»). Не варто робити перерви. Щоденні заняття – умова успіху.

3. Почавши справу, доведіть її до кінця. Недовчити мову – гірше, ніж не братися за неї взагалі. Немає жодного сенсу вивчити кілька сотен слів і десяток граматичних правил, а в результаті не розуміти ні написаний текст, ні усне мовлення.

Не вірте рекламам про те, що мову можна вивчити за кілька тижнів. Оволодіти іноземною мовою з нуля до середнього рівня можливо лише через два-три місяці, а в досконалості – за пів року.

Крім того, треба постійно гортати сторінки іншомовних видань, можна навіть підручник Карпюк, щоб зрозуміти психологію народу, а значить і філософію його мови.

4. Заведіть словниковий зошит. Не пишіть підряд всі нові слова! Візьміть зошит не менше ніж на 100 аркушів і розділіть її пропорційно на всі літери алфавіту. На ті літери, з яких починається найменша кількість слів, відведіть по 1-2 сторінки, на більш «популярні» – по 4-6 чи навіь більше, якщо буква часто вживана Такий нотатник допоможе суттєво розширити Ваш словниковий запас.

5. Зробіть окремий зошит для розмовних кліше. які теж запису те й періодично повторюйте. Ви й не помітите як швидко зможете їх запам’ятати.

6. Вже на початковому етапі намагайтеся розмовляти іноземною мовою. Якщо не маєте співрозмовника, знайдіть товариша по листуванню, тим паче з появою мережі Інтернет це не так і складно.

7. Не соромтеся запитувати. На урок Ви ходите, а не демонструвати свій розум. Якщо вчитель відмовляться дати відповідь на питання, слід замислитися над рівнем його професіоналізму.8. Головне, завжди періодичне повторюйте вивчене.

Дотримуючись таких правил, Ви зможете якісно опанувати іноземну мову та досягнете успіхів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *