22-й фестиваль “Нове німецьке кіно” з 13 по 19 жовтня

У столичному кінотеатрі “Київ” фільмом Марен Аде “Тоні Ердманн” відкрився щорічний фестиваль “Нове німецьке кіно”.

Трагікомедія “Тоні Ердманн” (13 жовтня о 20.00, 17 жовтня о 19.00) – фестивальний хіт, володар премії Міжнародної асоціації кінопреси FIPRESCI Каннського кінофестивалю і претендент від Німеччини на премію “Оскар” у категорії найкращий фільм іноземною мовою. Головний герой, веселун і вигадник, вирішує налагодити стосунки з дорослою дочкою – успішним бізнес-консультантом однієї з престижних корпорацій.

Спеціальною подією у рамках фестивалю стане показ документальної стрічки “Overgames” (15 жовтня о 15.00) у присутності режисера – Лутца Даммбека, документаліста і професора Дрезденської вищої школи образотворчого мистецтва, лауреата “Срібного голуба” фестивалю DOK Leipzig. Фільм присвячений методам маніпуляцій масовою свідомістю через ЗМІ.

Також до програми увійшла драма Ларса Крауме “Держава проти Фрітца Бауера” (16 жовтня о 19..00) — лауреат чотирьох Призів Німецької кіноакадемії, головної кінопремії країни, у тому числі за найкращу режисуру. Головний герой, безстрашний ідеаліст, юрист за фахом Фрітц Бауер не боїться протистояти могутній державній системі, він стає головною рушійною силою юридичного переслідування катів нацистського режиму.

Картина Доріс Дьор’є “Привіт з Фукусіми” (15 і 18 жовтня о 19.00) розповідає про молоду німкеню Марі. Дівчина тікає до Фукусіми, щоб змінити своє життя. Там вона зустрічає Сатомі, останню гейшу Фукусіми, що допомагає їй звільнитися від почуття провини та тягаря пам’яті. Німеччині 1980-х присвячена драматична комедія “Смерть хіпі! Хай живуть панки!” Оскара Релера (14 жовтня о 21.00, 19 жовтня о 19.00).

У рамках програми “Нового німецького кіно” на глядачів чекає колекція короткометражних стрічок (16 жовтня о 17.00), куди увійшли як дебюти режисерів-початківців, так і анімаційні стрічки відомих німецьких студій.

Спеціально для київських глядачів покажуть ретроспективу короткометражних стрічок Сергія Лозниці (14 жовтня о 19.00) — українського режисера, який з 2001 року мешкає в Берліні. До програми увійшли його ранні документальні роботи, які були показані на німецьких кінофестивалях і принесли перші згадки у пресі, – “Портрет”, “Фабрика”, “Сьогодні ми побудуємо дім”.

Коли: 13-19 жовтня
Де: кінотеатр “Київ”, вул. Вел. Васильківська, 19
Вартість квитків: 60 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *