Фестиваль органної музики пройде у Рівному. ПРОГРАМА

25.02 – четвер, 19.00

ВІДКРИТТЯ фестивалю

Олена Болюх (м.Київ), за участю заслуженої артистки України Ірини Криворученко (мецо-сопрано).

У 2008 році закінчила Київську середню спеціалізовану музичну школу-інтернат ім. М.В.Лисенка (клас професора І.Рябова, С.Рябової), факультативно клас органу (клас Народного артиста України В.Кошуби).

З 2008 по 2013 рр. навчалася в Київській Національній Музичній Академії ім.П.І.Чайковського, клас заслуженого діяча мистецтв України Г.В.Булибенко (орган), І.Стародуб (фортепіано), С.Шабалтіна, О.Шадрін-Личак (клавесин). Закінчила магістратуру в Академії.

Стажувалася на майстер-класах Я.Врублевского, В.Беднарского, Р.Перуцкого (Польща), Г. Герінга (Німеччина). Лауреат V Міжнародного конкурсу органістів ім.В.Кікти (Москва, 2012). Брала участь у багатьох проектах і фестивалях (“Митці за духовне відродження України” Київ 2010, Фестиваль польсько-української органної музики, Летичів (2012), Фестиваль органної та камерної музики до 330-тя з дня народження Й.С.Баха, м.Біла Церква 2015 і ін.) Співпрацює з низкою відомих українських музикантів, композиторів і диригентів, камерними та вокальними ансамблями, акомпанує хоровим та інструментальним ансамблям, дитячим колективам. Грала з Національним заслуженим симфонічним оркестром України, Симфонічним оркестром Національної Музичної Академії України,оркестром “Київські солісти”.

У репертуарі – твори старих майстрів XVI-XVII ст., композиторів епохи бароко, романтизму, сучасних авторов. Веде активну концертну діяльність.

Ірина Криворученко (мецо-сопрано) – заслужена артистка України

Закінчила Одеську консерваторію. У 2008 році І. Криворученко стала Лауреатом Міжнародного конкурсу “Мистецтво XXIстоліття” (сольний академічний спів, IV премія, Київ-Ворзель).

У професійному доробку артистки кращі зразки зарубіжної та вітчизняної вокальної музики, українські народні пісні.

Програма концерту

С. Острова. Арія (Присвята Й.С.Баху)

С. Острова. Диптих (1.Голгофа.2.Євхаристія)

Й. С. Бах. Прелюдія і фуга до мінор.

И. Гончаренко. Чакона

В. Кікта. Гімн

Пьєрне. Кантилена

А. Вівальді арія з опери “Джустіно”

М. Шух “Аve Maria”

А. Г. Ріттер. Соната

01.03 – вівторок, 19.00

Вероніка Струк ( м.Одеса)

Закінчила з відзнакою: Одеську диригентсько – хорову школу по класу фортепіано, композиція, хорове диригування; Одеське державне музичне училище ім.К.Данькевича за спеціальністю “фортепіано” у Д.Г. Пашковскої; Одеську державну консерваторію ім.А.В. Нежданової за спеціальністю “фортепіано” (клас проф. І.І. Сухомлінова), “концертмейстерство” (клас засл.арт.Укр. О.Г.Мельник), “камерний ансамбль” (класи доц. В.А.Іваницької і доц. Н.І.Карауловського), факультативно відвідувала клас органу доц. В.Л.Рубахи.

1996 – 1999 стажувалася на майстер – класах піаніста Джеффрі Бернса (1950 -2004) і проф. Леонарда Стайна (1916- 2006) – учня А. Шенберга та експерта 2-ї Віденської школи в Музичній академії м. Райнсберга (ФРН) – Musikakademie Rheinsberg , одночасно займалася з органістом кірхи св. Лауренція (Rheinsberg) Герхардом Гроша. Двічі була стипендіатом Міністерства закордонних справ Німеччини (DAAD), також стипендіатом засновників журналу “Die Zeit”.

2000 – 2002 працювала концертмейстером балетної трупи Одеського Національного академічного театру опери та балету.

2002 – по теперішній час концертмейстер оперної трупи ОНАТОіБ і органіст театру.

2000 – стала органістом Одеської Євангелічно – лютеранської церкви св. Павла (Кірха) спочатку в пасторському будинку кірхи, а з 2010 у відродженій історичній будівлі церкви.

2001 -2003 вивчала теологію, відвідуючи лекції д-ра Маркуса Хука (Dr.Markus Huck).

2004 – як органістка стажувалася у Румунії (м. Сібіу / Hermannstast) в Німецькому університеті у проф. Урсули Філіппі, а також вивчала церковй (Лютеранський) хоровий спів і теологію у проф. Курта Філіппі.

2004 – по теперішній час є керівником Музичного семінару для музикантів лютеранських церков України, а також музичним консультантом для предикантів та вікаріїв НЄЛЦУ.

2010 – за підтримки керівництва НЄЛЦУ заснувала щонедільні органні концерти в Одеській кірсі, в яких регулярно виступають українські та зарубіжні органісти.

2011- є співзасновником і арт- директором щорічних фестивалів органної музики “Органне літо в Одесі”.

Як органістка веде активну концертну діяльність в Одесі, в Україні та за її межами (Німеччина, Румунія, Молдова, Польща, РФ).
Учасниця національних та зарубіжних фестивалів духовної музики.

Програма концерту

Й.-С.Бах. Прелюдія і фуга соль мінор BWV 353

В.-А.Моцарт. Аllegro Соль мажор з “Nannerl – Notenbuch” NMA NR 51(1762/63)

В.-А. Моцарт. Adagio et Allegro in f, KV 594

Я.-К. Кухарж. Фантазія in g

Ф. Мендельсон. Прелюдія Соль мажор ор.37№2

Ф.Мендельсон. Третя органна соната Ля мажор ( на тему хорала “З глибини взиваю” ) ор.65№3 у 2-х частинах: Con moto maestoso. Andante tranquillo.

Фанні Мендельсон. Прелюдія Фа мажор (Вінчальна)

М.Лисенко. Ноктюрн ” Мiсяцю – Князю ”

( переклад для органа В.Струк)

Г.Курков ” Die six “( День Шостий )

П. Струк Органна фантазія ” Christ ist erstanden ” (Христос воскрес)

06.03 – неділя, 17.00

Тетяна Нужда (м.Вінниця)

Вищу музичну освіту здобула в Київській Державній консерваторії ім. П.І. Чайковського, яку закінчила з відзнакою за двома спеціальностями: фортепіано (проф. Е.С. Ткач) та органу (проф. А.М. Котляревський). Проходила стажування по класу органу у проф. В. Шетеліха (Німеччина). Викладає фортепіано у Вінницькому училищі культури та мистецтв ім. М.Д. Леонтовича. Веде активну концертну діяльність в Україні та за кордоном.

Програма концерту

1. І. С. Бах – Прелюдія і фуга сі мінор

2. І. С. Бах – Три хорали

3. Г. Янг – Кафедральна сюіта

4. Л. Дичко – Дві “Карпатські фрески”

5. В. Назаров – Токката з “Білої симфонії”

6. М. Шух – “Меланхолія” (хорал)

7. І. С. Бах – Токката й фуга ре мінор

13.03 – неділя, 17.00

Закриття фестивалю.

Максим Сидоренко (м.Київ)

Соліст Національного будинку органної та камерної музики України, лауреат міжнародних конкурсів.

Закінчив Київську консерваторію за двома спеціальностями (фортепіано, 1995; орган, 2001) та аспірантуру

Національної музичної академії України (2005). Удосконалював свою виконавську майстерність в Австрії (Universität für musik und darstellende kunst), брав участь у безлічі мастеркласів відомих музикантів з Європи й США, вивчаючи особливості органних шкіл.

Коло його інтересів досить широке: від барочної музики – до прем’єрних виконань і записів сучасних українських композиторів; від запису органної музики до фільмів – до участі в неакадемічних этнопроектах.

Максим Сидоренко гастролює по Україні та за її межами (Польща, Німеччина, Росія, Іран); виступає з провідними виконавцями й колективами, диригентами, бере участь у числених міжнародних фестивалях (“Кyїv-Music-Fest”, “Organum” “Червона рута”, “Livadia-Fest”, “Співочі тераси”, “Срібний Дзвін”, “ГогольFest” та багато інших).

Гру музиканта відрізняє глибоке знання й відчуття стилю музики, що виконується; масштабність, майстерне використання багатих тембрових ресурсів органа й фортепіано, як під час сольного виконання, так і в ансамблях різного складу, з хором або оркестром

Програма концерту

Йоганн Себастьян Бах (1685-1750)

Прелюдія та фуга мі мінор, bwv 548

Дмитро Бортнянський (1751–1825)

Херувимська (транскрипція для органа)

Cоната фа мажор (для клавіра)

Георг Фрідріх Гендель (1685–1768)

“Hornpipe” з Сюїти №2 “Музика на воді” ре мажор,HWV 349, (транскрипція для органа – Marc Boniteau)

“Minuetto” з ораторії “Йосип та його брати”, HWV 259, (транскрипція для органа – Maurizio Machella)

Passacaille cоль мінор, HWV 432_№6

Максим Березовський (1745–1777)

Хоровий концерт “Не отвержи мене во время старості” (транскрипція для органа)

Йоганн Себастьян Бах (1685-1750)

Прелюдія та фуга ре мажор, bwv 532

Святослав Луньов (нар. 1964)

Libera me для органа solo

Георг Фрідріх Гендель (1685–1768)

“Alleluja” з ораторії “Месія”, HWV 56 (транскрипція для органа – Th.Dubois)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *