Фестиваль сучасної музики “Контрасти” пройде у Львові

39 музичних подій протягом 11 днів – таким насиченим буде XXI Міжнародний фестиваль сучасної музики Контрасти, який стартує у Львові 1 жовтня.

Ключовою ідеєю цьогорічних Контрастів є запропонувати слухачам таку програму фестивальних подій, яка б якнайширше змогла висвітлити великий спектр напрямків та розгалужень музичного мистецтва нашого сьогодення.

Новизна, відкритість до експерименту є ключовими принципами цьогорічного Фестивалю, програма якого надзвичайно різноманітна: це і електронна музика в клубі Picasso, і Тихі пісні Валентина Сильвестрова у Філармонії, це масштабні оркестрові програми і камерна музика, це майстер-класи і “кава з композиторами”, це аудіовізуальні інсталяції, перформанси й навіть парфумерні композиції. Втім, на Контрастах буде і вдосталь класики, зокрема української, яка в контексті сучасної музики розкриє себе в дещо іншому світлі.

На Фестивалі прозвучить 12 світових прем’єр, серед яких твори як українських, так і закордонних композиторів. Також у програмі Контрастів численні виконання творів, які ще ніколи не звучали в Україні. До Львова завітають такі ключові постаті сучасної української музики, як Валентин Сильвестров, Олександр Щетинський, Кармелла Цепколенко, Володимир Рунчак, а також ціла плеяда визнаних мистців молодшого покоління. Композитор з Болгарії, представник Болгарського національного радіо і редактор музичної програми Мілєн Панайотов буде присутнім протягом усього фестивалю й готуватиме програму для радіо про цьогорічні Львівські Контрасти.

Серед закордонних гостей також: Gryphon Trio з Канади, польські ансамблі NeoQuartet і Kwartludium, Ensemble Zeitsprung з Німеччини, австрійські музиканти Зіґрід Гаґн (фортепіано) і Танер Тюркер (віолончель), німецький диригент Маркус Ельснер, гості з Польщі Марек Топоровський (клавесин, орган), Малґожата Кляйн (клавесин), Аґата Шимчевська (скрипка), Мачєй Францкєвіч (кнопковий акордеон), із Швейцарії — Райнер Гельд (диригент), Ґабріелле Бруннер (скрипка), Денис Северин (віолончель), Тетяна Корсунська (фортепіано), а також диригент і композитор із Бразилії Рікардо Кальдероні.

Дві події Фестивалю відбуватимуться в режимі марафону, й розпочавшись увечері, завершаться лише зранку. Це Ніч Контрастів 3 жовтня, у рамках якої у Філармонії відбудеться 9 різнопланових мистецьких акцій, а також Contrasts Session 9 жовтня у клубі Picasso, де непересічна клубна “електроніка” поєднається із “живою” віолончеллю й бароковою скрипкою.

Серед локацій Фестивалю — арт-кафе Квартира 35. Саме там відбуватимуться дискусії з композиторами-гостями фестивалю, які проходитимуть у форматі “кава з композитором”. Також відбудуться майстер-класи від виконавців — Марка Топоровського (клавесин) і Дениса Северина (віолончель).

Як і минулого року, на Фестивалі будуть також театральні події: 4 жовтня в Українському академічному театрі для дітей і юнацтва відбудуться два перформанси, об’єднані мета-назвою Мистецтво комунікації.

“Чи можна було уявити років двадцять тому, що у Львові колись відбудеться музичний фестиваль класичного авангарду?” – писала львівська преса двадцять років тому, у 1995 р., коли Контрасти відбувались уперше. Сьогодні ж Львів уже неможливо собі уявити без цього фестивалю сучасної музики, який незмінно відбувається уже двадцятиріччя поспіль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *