На вулицях Львова пройде глобальний перфоманс

На вулицях Львова пройде глобальний перфоманс

З 2 по 6 вересня вже ввосьме поспіль (перший датується 2008 р.) відбудеться єдиний в Україні міжнародний фестиваль перфомансу “Дні мистецтва перфоманс у Львові”. Цього року перфоманси поєднуватимуться з подіями Конгресу культури Східного партнерства, який цими днями також проходитиме у Львові.

Як зазначають організатори проекту, перфоманс є найбільш реактивним жанром із-поміж відомих напрямів мистецтва, які окреслюють та розкодовують сутність соціальних перемін, людських переживань, емоційної напруги. Тому можна сміливо говорити про активізацію перфомера, що блискавично реагує на зміни.

Упродовж цьогорічних Днів перфоманси творитимуть досвідчені та молоді художники з України, Ізраїлю, Великої Британії, Польщі, Білорусі та Німеччини. Серед них, зокрема, Павло Ковач, Юрій Соколов, Мирослав Вайда та Петро Ряска, Меір Таті (Meir Tati), Ернесто Леві (Ernesto Levy) та Тамар Рабан (Tamar Raban), Сандра Джонстон (Sandra Johnston), Зиґмунт Піотровський (Zygmunt Piotrowski), Януш Балдиґа (Janusz Baldyga), Вальдемар Татарчук (Waldemar Tatarczuk), Пшемислав Бранас (Przemyslaw Branas), Шимон Куля (Szymon Kula), Юрась Борісєвіч, Костянтин Мужев, група “ЭКЗАРЦЫСТЫЧНЫ GESAMTKUNSTWERK”, Доротея Серор (Dorothea Seror). Куратори “Днів мистецтва перфоманс у Львові”: Влодко Кауфман (Україна), Тамар Рабан (Ізраїль), Януш Балдиґа (Польща).

Важливою частиною “Днів мистецтва перфоманс у Львові” стане освітня складова фестивалю “Школа Перфомансу”, яка знову об’єднає всіх охочих з метою опанування основ мистецтва перфоманс та презентації власних перфомативних ідей нарівні з досвідченими і знаними митцями.

Цьогоріч програму Школи будуємо з двох навчальних платформ з участю Сандри Джонстон з Університету Ньюкаслі та польського митця, співзасновника міжнародної арт-групи Black Market Зиґмунта Піотровського. Також до творення програми Школи долучаться Вальдемар Татарчук і куратор Школи Перфомансу Януш Балдиґа.

Однією з локацій фестивалю стане Львівський Палац мистецтв та гостинний дім “Архистратиг” (вул. Винниченка, 20а).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *