Гельсінгер, Данія

Ті наші співвітчизники, які вважають за краще проводити свою законну відпустку за межами гаряче улюбленої батьківщини, часто намагаються вибирати для відвідування такі “міста і села”, які чим-небудь особливо примітні. Українцям, які планують саме такий відпочинок, Данія надає чудову можливість побувати в тому місці, де розгортається дія знаменитої трагедії Вільяма Шекспіра “Гамлет”, а саме – в місті Гельсінгер (англійською Elsinore — Ельсінор).

Воно розкинулося на острові Зеландія, на його північно-східному узбережжі, і, якщо вірити останніми статистичними даними, на сьогоднішній день налічує приблизно 61 000 жителів. Лінгвісти стверджують, що назва цього міста походить від датського слова, яке в перекладі на українську мову мову означає “вузьку протоку”. Ця версія видається дуже правдоподібною, оскільки Гельсінгер розташовується на березі самого вузького місця протоки Ересунн, яка відокремлює Данію від Швеції.

Існує припущення, що невелике поселення, в тому місці, де зараз розташовується це місто, існувало ще до настання нашої ери, однак воно ніяк не підтверджується – ні документально, ні археологічними знахідками. Що стосується самої ранньої письмової згадки про Гельсінгер, то вона зустрічається в літописі, датованому 1231 роком. У той час місто було всього лише маленьким рибальським селом, яке, втім, розвивалася досить успішно, оскільки вже в 1420 році, відповідно до указу короля Еріка Померанського, отримало міські права.

Саме в період його правління був побудований замок Кронборг, куди великий англійський драматург “поселив” героїв своєї безсмертної п’єси. Оскільки зараз відправитися в Гельсінгер обходиться нітрохи не дорожче, ніж, скажімо, зустріти Новий рік і Різдво в Іспанії чи Італії, то побувати в ньому українські можуть без особливих фінансових затрат.

Ця велична фортифікаційна споруда розташовується на самому березі протоки, і в минулому мала велике значення. У ній розташовувався досить значний військовий гарнізон, а також митниця, і жодне судно не могло пройти повз нього, не заплативши мито.

Мандрівники, які вже встигли побувати в Гельсінгері та відвідали замок Кронборг, стверджують, що він справляє дуже похмуре враження. Особливо цікаво розташований в ньому кабінет короля, Великий зал і Малий зал, прикрашений чудовими гобеленами. Іноді в цьому замку проводяться постановки “Гамлета”, і тоді він служить природною декорацією п’єси.

Втім, замок є хоч і головною, але аж ніяк не єдиною пам’яткою цього датського міста. Вельми цікава також і готична церква Святої Марії, зведена в XV столітті, що входить в архітектурний комплекс монастиря кармеліток. Чималий інтерес у знавців і цінителів храмового зодчества викликає церква Санкт-Олею, побудована в XIII столітті і яка є зараз головним християнським храмом Гельсінгера.

Мандрівникам, які приїжджають в Гельсінгер, є сенс відвідати Краєзнавчий музей міста, розташований в приміщеннях колишнього монастиря. Його експозиція розповідає про історію міста і містить безліч цікавих документів та артефактів. Вельми цікавим туристичним об’єктом є Ересуннський акваріум, в якому можна побачити представників тих видів морської фауни, які водяться в протоці.

Деякі наші співвітчизники вважають, що візити в скандинавські країни обходяться надмірно дорого, проте практика показує, що це не так.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *