“Кліматичний” податок для туристів запроваджує Греція

Греція

Влада Греції, яка в минулому році серьезно постраждала від лісових пожеж і повінь, запровадила новий збір для туристів – на стійкість до змін клімату. Таким чином уряд прагне отримати кошти на відновлення постраждалих регіонів і майбутні кліматичні проекти.

Як пише SchengenVisaInfo з посиланням на місцеві ЗМІ, туристи тепер будуть зобов’язані платити додаткові податки в місцях проживання. Щоправда, нова система сплати податків буде сезонною і її застосовуватимуть лише у високий сезон – з березня по жовтень.

Сума податку буде варіюватися в залежності від офіційного рейтингу об’єкта розміщення і складе від 1 до 4 євро за ніч. Наприклад, ті, хто буде зупинятися в апартаментах і одно- або двозіркових готелях, будуть платити податок у розмірі 1,50 євро, а гості тризіркових готелів – 3 євро. Проживання в чотиризірковому готелі обійдеться додатково в 7 євро, а в розкішних п’ятизіркових готелях податок складе 10 євро. Ці податки не будуть включені в ціни, надані операторами або турагентами, і туристи повинні будуть сплатити їх на місці в євро.

Уряд Греції очікує, що новий збір принесе додатковий дохід у розмірі до 300 мільйонів євро в 2024 році, що призведе до подвоєння бюджету спеціальних резервів. На відміну від поточного податку на житло, цей кліматичний збір також застосовуватиметься до короткострокової оренди, заброньованої через онлайн-платформи.

Водночас у Всегрецькій асоціації готельєрів побоюються, що новий податок негативно вплине на туризм, спонукаючи частину туристів вибрати інше місце відпочинку замість Греції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *