24 лютого відзначається День незалежності Естонії. До національного свята в “Кінопанорамі” продемонструють документальні, анімаційні та художні стрічки.
Тиждень естонського кіно в столиці відбудеться завдяки Міністерству культури Естонської Республіки, Фонду “Капітал культури”, Посольству Естонії в Києві та Пярнуському кінофестивалю. Його основна мета – презентувати глядачам естонську кінопродукцію. Водночас організатори своїми фільмами і присутністю хочуть висловити підтримку суверенності і територіальної цілісності України. Гостями тижня кіно стануть режисери , продюсери Ерік Норкрооз, Маргус Иунапуу, а також керівник програми Пярнуського кінофестивалю і організатор тижня Вайко Едур.
Відкриють тиждень кіно 24 лютого документальні фільми, що отримали нагороди найстарішого в країнах Балтії Пярнуського кінофестивалю. Героїня “Як я врятувала Африку” Куллара Віймне (о 19.00), енергійна Сійсі, яка намагається змінити світ на краще, відправляється в далеку Уганду. Там вона збирається відкрити кав’ярню, де б працювали місцеві молоді люди з обмеженими можливостями. Ідеалізм Сійсі зникає, коли вона зіштовхується зі ставленням мешканців до роботи, гендерними упередженнями та економічною реальністю, бо місцеві майже не п’ють кави. Картина “Христос живе в Сибіру” Арбо Тамміксааре і Яака Кілма (о 20.00) присвячена релігійній секті Христоса Віссаріона, який проготосив себе перевтіленням Ісуса Христа До общини в Сибір з Петтербургу приїхала і Світлана, забравши з собою трьох дітей, з чим не згоден їх батько.
25 лютого о 18.00 глядачам представлять Best of BFM: кращі студентські фільми Балтійської Кіно- та Медіа Школи. А о 20.00 – мультиплікацію “Льотчики на шляху додому” про складну подорож пілотів крізь пустелі і гори та містичний молодіжний трилер “Чорний альпініст”. Йдеться про групу естонських студентів в Сибіру, які потрапляють в епіцентр дивних і жахливих подій.
У п’ятницю 26 лютого о 20.00 демонструватимуть дві картини, що номінувалися на “Оскар”: короткий метр “Зізнання” (9-річний хлопчик перед сповіддю спеціально шукає пригод, щоб було що розказати) та драму “Мандарини” про естонців, які залишилися в Абхазії і стали свідками військового конфлікту.
У суботу 27 лютого в програмі фестивалю: короткий метр про 70-річного режисера Марк-Тоомаса Соосаара та документальний фільм “Сувора сцена”: як колишній політв’язень змінює своє життя завдяки танцям (о 18.00). А також мультфільм “Хазяїн” (як такса і мавпа залишилися вдома без господаря) і цьогорічний номінант на премію “Оскар” – драма “Фехтувальник”, що оповідає про естонського вчителя фехтування, який втік від радянських спецслужб та заради дітей мусить повернутися в Ленінград (о 20.00).
Завершить тиждень естонського кіно 28 лютого о 20.00 показ двох мультфільмів (“Так-так”, “Піано”) та історичної драми “1944”, присвячена військовим подіям в Естонії, де естонці були як в лавах фашистської Німеччини, так і Червоної Армії.
Фільми показують мовою оригіналу з субтитрами. Всі сеанси безкоштовні, необхідно зареєструватися на сайті.