У Словенії у популярній серед туристів печері Крижна люди застрягли в пастці

рижна Яма (словен. Križna jama)

П’ятеро людей опинилися в пастці в словенській печері Крижна Яма через підйом води. Для допомоги були відправлені рятувальники, але визволення туристів може зайняти кілька днів.

Минулої доби п’ятеро людей, – сім’я з трьох осіб на комерційній екскурсії і двоє спелеологів, – перебуваючи у популярній печері Крижна (муніципалітет Церкніца, Словенія), опинилися в пастці через підвищення рівня води. На місце події направлені рятувальники та водолази. Виведення групи може зайняти кілька днів, передає RTV Slovenija.

У суботу екскурсовод і гід-стажер провели для трьох відвідувачів віком від 22 до 58 років – матері, батька та їхньої дорослої доньки – туристичну екскурсію печерою Крижна Яма (Križna jama), де є підземні озера. Через сильний дощ рівень води в печері почав підніматися, і люди вже не могли вибратися.

Оскільки відвідувачі печери не вийшли з неї до 15:00, черговий пішов перевірити, що відбувається, Виявилося, що печера затоплена. Було передано сигнал Службі порятунку печер та розпочата рятувальну операцію.

Повідомляється, що туристи потрапили в пастку в горизонтальному тунелі, розташованому більш ніж за два кілометри від входу в печеру. Зараз вони знаходяться на шельфі, в десяти метрах над поверхнею води.

“У печері ви веслуєте від озера до озера, і вам доводиться переносити човен через валуни. Цього разу група дійшла до останньої частини печери, оглянула її на суші, а коли повернулася, то помітила, що частина печери майже повністю затоплена, вода стояла майже до самої стелі” – розповів на прес-конференції Вальтер Закрайшек, керівник інтервенції Печерно-рятувальної служби.

Повідомляється, що туристи у супроводі досвідченого гіда, також співробітника спелеологічної служби, і гіда-стажера повернулися до сухої частини, яка обладнана саме на такий випадок – там встановлюється намет або бівуак.

Водолази пробралися до групи вже вночі, на що їм знадобилося три години проти течії та одну годину навпаки. Усіх зниклих у печері знайшли у хорошому психофізичному стані та забезпечили їх найнеобхіднішим – їжею, теплим одягом, факелами та елементарними медикаментами.

Рятувальники чекають сприятливого моменту

За даними Інституту дослідження карсту, рівень води продовжить незначно підвищуватися в найближчі кілька годин, “але ми очікуємо, що вода може почати падати протягом ночі, але падіння не буде таким швидким, як підйом”, йдеться у доповіді.

Оскільки водні потоки рухаються також із сусідньої Хорватії, де все ще йде дощ, поки що не зовсім ясно, коли вода відступить настільки, щоб врятувати тих, хто потрапив у пастку. Частину шляху “в’язням” печери доведеться проплисти – влада не може організувати порятунок з водолазним спорядженням через недосвідченість трьох відвідувачів.

“Якщо буде низький рівень води, все зможе пройти дуже швидко, а в іншому разі в нас є 12-годинна зміна догляду за застряглими особами. Але якщо вода впаде, то командир, очільник підрозділу для технічного занурення, разом зі своїми людьми переведе сім’ю та їхніх провідників у безпеку на сушу” – сказав Закрайшек.

Довідка

Крижна Яма (словен. Križna jama) — в перекладі “печера Хреста”, знаходиться біля населеного пункту Подлож (регіон Нотрансько-Крашка, Словенія). Печера відома своєю мережею з понад 45 підземних озер води смарагдового кольору. Містячи 44 види організмів печера є четвертою у світі серед печерних систем за біорізноманіттям.

Печера була вперше зареєстрована в 1832 році, вперше досліджена словенськими спелеологами в 1926 році. У печері були знайдені кістки печерного ведмедя. Поточна довжина печери: 8273 м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *