Львів — туристична перлина України

У західній Україні, всього в 70 кілометрах від польського кордону, є приголомшливе місто, засноване королем Данилом, в далекому XIII столітті. За довгу історію містечко перебувало у складі Галицько-Волинського князівства, Польщі, Австро-Угорщини, а сьогодні — це так звана столиця Галичини. Насичене минуле залишило багато слідів, втілених в незліченних пам’ятки. По суті, весь історичний центр служить суцільним пам’ятником мистецтва і архітектури. До речі, цікаві екскурсії цим містом можна замовити онлайн – ось сторінка fest-tour.com.ua допоможе вам в цьому.

На Центральному проспекті заворожує гостей міста та його мещканців незрівнянний Оперний театр, будівля якого є першокласним прикладом стилю неоренесансу і є коштовністю не тільки своєї країни, але і всієї Європи. Будівництво почалося в 1897 році. Зовнішнє оздоблення виділяється завдяки граціозним колонам і балюстрадам. На обробку внутрішніх приміщень пішло кілька кілограмів золота, мармур різних кольорів і чудові скульптури.

Особливим духом Середньовіччя просякнута унікальна площа Ринок, де кожна будівля являє собою культурний скарб. Централізує простір магістрат, але найбільш важливою будовою тут, безсумнівно, виступає Ратуша. Оточують її 4 химерних фонтани з фігурами грецьких богів.

Надзвичайність і грація з’єдналися в Домініканському соборі та монастирі, спорудженому в стилі бароко. Вражають фігури вівтаря з позолотою і 18 статуй з дерева. Ще одна релігійна обитель забралася на висоту 300 метрів над рівнем моря, гордо сидячи над містом. Чудовий собор Святого Юра виконаний капітелями і чарівними статуями.

Перший монумент барокової архітектури українського куточка – Костел єзуїтів, що представляє собою грандіозну споруду XVII століття. Туристів особливо приваблюють могутні підземелля, прогулюючись яким, здається, що ось-ось з’явиться із-за рогу якийсь привид.

Французький класицизм проглядається в роботі архітекторів Людвіга де Поверни і Юліана Цибульського, які створили помпезний Палац графів Потоцьких. Приміщення, розташоване на трьох поверхах, були побудовані для прийняття важливих відвідувачів. На прикрасу інтер’єрів пішло чимало золота та інших дорогоцінних металів. Якщо ви захочете оглянути і цікаві місця за містом, тоді варто замовити тут екскурсії, які неодмінно вас вразять.

Чарівні прогулянки на свіжому повітрі вийдуть особливо прекрасними, якщо здійснювати їх просторами Стрийського парку, розділеного на кілька частин. Біля центральних воріт розташувалося чудове озеро, по якому вальяжно плавають красиві білі лебеді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *