“Музика в старому Львові” добігає кінця

Найочікуванішою подією цьогорічного фестивалю стане приїзд Маріупольського муніципального камерного оркестру “Ренесанс” під керівництвом головного диригента оркестру Василя Крячка.

Спільний міжнародний фестиваль “Музика в старому Львові” та “Музика в старому Кракові” цими вихідними завершить свій фестивальний хід чотирма заключними концертами. Зокрема, проектами “Анімація у звуках музики” за участю тріо “Флаутандо” (28 серпня, 17:00, Трапезна Домініканського собору), “Молоді таланти” з циклу “Музичні діалоги” за участю дуету із Кракова у складі Кшиштоф Катана (скрипка), Елігіуш Скочиляс (фортепіано) (30 серпня, 15:00, Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка).

Найочікуванішою подією цьогорічного фестивалю стане приїзд до Львова Маріупольського муніципального камерного оркестру “Ренесанс” під керівництвом головного диригента оркестру Василя Крячка. Приїзд до Львова цього колективу викликає найглибші переживання, адже Маріуполь є найгарячішою точкою України. Бажання оркестру “Ренесанс” бути у Львові на фестивалі з двома концертними програми у рамках всеукраїнського проекту “Єдина Україна: Схід та Захід разом”, очевидно, заслуговує підтримки і підтверджує, що складовою фестивалю “Музика в старому Львові” є євроінтеграційні тенденції.

29 серпня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбудеться спільний проект “Ренесансу” з видатною львівською скрипалькою, народною артисткою України Лідією Шутко, і її сином Остапом Шутком. Лідія Шутко була неодноразово головою журі на конкурсі молодих талантів у Маріуполі.

30 серпня оркестр “Ренесанс” виконає поважну місію і разом із засновниками фестивалю “Музика в старому Львові” – оркестром “Віртуози Львова” візьме участь у фінальному гала-концерті цьогорічного фестивалю “Серенади на повітрі”, відкривши для Львова нову локацію – площу Музейну біля Домініканського Собору. І це дуже символічно, адже мета фестивалю – пізнання наших історичних пам’яток, зокрема церков, соборів, які мають глибоке історичне надбання. Концерт відбудеться за участю Маріупольського балету. Окрім концертів у Львові, оркестр “Ренесанс” ще матиме концерти у Мукачево, Ужгороді, Моршині.

Підсумовуючи фестиваль “Музика в старому Львові”, цьогоріч він розширив свою біографію присутністю виконавців з Києва, Чернівців, Дніпропетровська, Хмельницького, Маріуполя, Львова та Кракова. Протягом двох тижнів львів’яни мають нагоду у вихідні дні насолоджуватися незвичними атракціями із одночасним виконанням високопрофесійної музики. Фестиваль проходить успішно, і це засвідчено, перш за все, присутністю слухачів на концертах.

Як і в минулому році, він є затребуваний як львівською мистецькою та музичною громадськістю, так і гостями нашого міста. У цьому році в рамках партнерства фестивалів відбулися чотири цікаві львівські проекти у Кракові, і два вагомі проекти краківських музикантів у Львові.

Зокрема, у Кракові, київські та львівські музиканти представили оперу Дмитра Бортнянського “Сокіл”. Окрім цього, на фестивалі у Кракові виступила Львівська хорова капела “Трембіта”. Оркестр “Віртуози Львова” представив програму за участю вихованця львівської скрипкової школи Олега Каськіва, а квартет студентів Львівської музичної академії “Леополіс” виступив у проекті “Молоді таланти”.

Представляючи Краків, у Львові виступили – Квінтет духових інструментів під орудою професора Марека Млечка. Вже через тиждень напередодні дня Незалежності України відбувся концерт клавесиністки Ельжбети Стефанської. Ті концерти, які відбулися у Кракові у рамках спільного фестивального проекту, засвідчили також речі, пов’язані з присутністю львівських колективів саме у тому форматі, який забажали безпосередньо організатори краківського фестивалю, де фестиваль відбувся вже у 40-й ювілейний раз.

У Львові фестиваль вдруге сформував програму фестивалю так, щоб зацікавити споживача, львів’ян і гостей нашого міста. Зокрема, нагадаємо, що вперше у Львові виступив дует з Чернівців, який став новатором у відкритті нової фестивальної локації – підземелля Преображенської церкви у Львові.

Молодіжний квартет, який день перед своїм концертом у Львові виступив у Кракові, також відкрив у Львові нову локацію – подвір’я біля Вірменської церкви, яке, як з’ясувалося, цілком придатне для звучання поважної класичної музики і камерного музикування. Такі відновлені концертні майданчики, як Музей Іоана Георга Пінзеля (костел кларисок), ствердило те, що аура цього приміщення відповідає високим запитам духовності і глибоких почуттів, які присутні у цьому приміщенні.

Концерти Ельжбети Стефанської, оркестру “Віртуози Львова” з програмою братів-львів’ян Франца та Карла Доплерів за участю блискучого нашого львівського флейтиста Андрія Карпяка і його вихованки студентки Агнеси Геворкян також засвідчили певні затребування саме у такому напрямку програм. Так само, як і програма з “Історії королівського Вавелю” за участю солістки Львівської обласної філармонії Наталії Дитюк та органістки Олени Мацелюх.

Якщо говорити про речі, які є дотичними до глибин львівської історії, то варто згадати проект фестивалю із циклу “Музична історія Львова” – “Три Моцарти”. На цьому концерті твори львівського Моцарта виконала солістка Дніпропетровської опери Надія Єременко, зокрема, у її виконанні прозвучали шість романсів композитора мовами оригіналу – французькою та німецькою, і в тому є розширення географії фестивалю та історичних надбань нашого міста, долучення до його історії виконавців не тільки з європейських музичних кіл, а також музичних кіл України, зокрема зі Сходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *