Британський фізик Брайан Кокс стверджує, що люди можуть подорожувати в часі, але тільки в майбутнє, без можливості повернутися назад.
“Чи можемо ми створити машину часу?” – заявив професор з Манчестерського університету під час своєї промови на Британському науковому фестивалі. “Відповідь: так. Ми можемо переміститися в майбутнє, у нас повна свобода в переміщенні в майбутнє”.
Така заява, втім, не є відкриттям для тих, хто знайомий зі спеціальною теорією відносності Ейнштейна. Щоб переміститися на сотні або тисячі років вперед, людина повинна рухатися на надшвидкісному космічному кораблі зі швидкістю, близькою до швидкості світла.
“Уявіть близнюків, один з яких залишається на Землі (близнюк А), а інший (близнюк Б) відправляється на космічному кораблі, що рухається зі швидкістю, близькою до швидкості світла.
У порівнянні з тимчасовими рамками близнюка А, час близнюка Б сповільниться. Якщо для близнюка Б час буде текти повільніше, він повернеться на Землю, коли пройде набагато більше часу, а близнюк А значно постаріє. Механізм, який стоїть за цим, називається “розтягнення часу”, і його ефект тим сильніший, чим ближче до швидкості світла ви рухаєтеся”.
Повернення з майбутнього або подорож в іншу точку минулого є набагато менш імовірним, заявив професор Кокс.