Мексика: за фото біля пам’ятників – доплата

З відвідувачів національного мексиканського парку Тулум почали брати плату за пристрої з фотокамерами. Туристи не задоволені такою ідеєю, але місцева влада не чекає на зменшення кількості мандрівників.

Туристам, крім вхідного квитка вартістю $3,3, доведеться платити ще $2,5 за кожен гаджет із фотокамерою. Представник місцевих гідів Хуліо Вільягомес Вільялобос повідомив, що новий захід стосується використання мобільних телефонів, планшетів, камер GoPro і фотоапаратів. Він відзначив, що плата за селфі викликала незадоволення серед туристів, особливо мексиканських.

Втім, очікується, що нововведення істотно не вплине на кількість охочих залучитися до стародавньої культури. Національний парк Тулум розташований недалеко від відомого курорту Канкун. Доколумбове місто цивілізації майя на півострові Юкатан є одним із прибережних міст цього народу, які найкраще збереглися. Слово “tul&m” наюкатекській мові означає “огорожа” або “стіна”, і огорожі навколо поселення дозволяли захищати його від нападів. Розквіт міста прийшовся на XIII—XV століття.

Хороший стан Тулума і його близькість до сучасних туристичних об’єктів, розташованих уздовж карібського побережжя Мексики (так званому Рів’єра-Майя південніше Канкуна) зробили його популярним туристичним напрямом. Руїни міста — один із найбільш відвідуваних археологічних об’єктів Мексики, разом з містами Теотіуакан і Чічен-Іца. Щорічно в Тулум приїжджають більше 2 млн туристів. У найжвавіші періоди пам’ятник відвідують близько 2 тис. мандрівників на день. До парку кожну годину ходять автобуси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *