В космічні круїзи на повітряних кулях

В космічні круїзи на повітряних кулях планує відправляти туристів Space Perspective

Технічно це буде не космос, але майбутнім клієнтам обіцяють незабутню шестигодинну подорож з видом на круглу Землю.

Новий стартап Space Perspective хоче розвивати сферу космічного туризму з використанням не звичних кораблів, а стратосферних аеростатів. Компанія, заснована Джейн Пойнтер (Jane Poynter) і Табера МакКаллум (Taber McCallum), має намір запускати людей в герметизированній капсулі до верхнього краю атмосфери Землі за допомогою повітряної кулі. Такі космічні круїзи тривалістю шість годин будуть коштувати 125 тис. доларів з людини. Забронювати місце вже можна на сайті компанії.

Згідно із заявою Space Perspective, капсула, яка називається Spaceship Neptune, буде використовуватися для транспортування не тільки туристів, але і дослідницьких корисних вантажів на висоту трохи більше ніж 30 км. Так, це ще не космос, але компанія обіцяє фантастичний вигляд, в тому числі і на кривизну Землі. Шестигодинна подорож буде складатися з трьох етапів: сходження (2 години), польоту до краю атмосфери (2 години) і спуску на Землю (2 години). Space Perspective має намір запускати аеростат з Космічного центру Кеннеді у Флориді. Під час повернення на Землю капсула з туристами повинна приводнитися в Атлантичному океані. Всі польоти контролюватиме Федеральне управління цивільної авіації США (FAA).

Засновники Space Perspective також є співзасновниками приватної американської компанії World View, що займається дослідженням і освоєнням космосу. Її головне завдання — розширення доступу та використання стратосфери для наукових, комерційних та економічних цілей. Ця компанія регулярно запускає аеростати, продовжує розробляти і впроваджувати свої технології.

Перший тестовий запуск капсули Spaceship Neptune запланований на 2021 рік. Людей на борту не буде, тільки корисний вантаж для технології, яка буде представлена пізніше. Це поки не зовсім та космічна індустрія, де заправляє SpaceX, проте досить цікава альтернатива тому, що пропонують Virgin Galactic і Blue Origin.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *